logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

УЗД щитоподібної залози — це безболісне, неінвазивне обстеження стану залізистої тканини органу. Різна проникність тканин дає змогу чітко візуалізувати патологічні зміни в щитовидці на ранніх стадіях.

Зробити УЗД щитоподібної залози у Києві в Клініці Варта пацієнт може як за рекомендацією лікаря, так і за власним бажанням.

Переваги
Апарат преміум класу
Інформативний висновок
Точність дослідження
Висококваліфіковані спеціалісти
Швидке отримання результатів
Доступна ціна

Що показує УЗД щитоподібної залози

УЗД щитоподібної залози проводять із метою оцінки її загальних характеристик. За результатами візуалізації роблять висновок щодо стану органу:

 • наявності та типу змін (запалення щитоподібної залози, фіброз);
 • розташування, розмірів, чіткості контурів;
 • ехогенності, структури щитоподібної залози, її часток та перешийку;
 • патологій та аномалій.

Також розглядають найближчі лімфовузли та м’які тканини. УЗД щитоподібної залози з доплерометрією дає змогу провести оцінювання васкуляризації або патологічних утворень. Зробити УЗД щитоподібної залози рекомендовано при діагностуванні патологій:

 • дифузний токсичний зоб;
 • вузловий зоб;
 • аутоімунний тиреоїдит;
 • тиреотоксикоз;
 • кістозні утворення, онкологія.

Таке дослідження щитоподібної залози — це один із важливих елементів діагностики ендокринних хвороб.

Показання до УЗД щитоподібної залози

Пройти УЗД щитоподібної залози необхідно для діагностики захворювань цього органу, під час планового обстеження, для контролю стану при раніше виявлених патологіях, для моніторингу результатів терапії. Під час обстеження в Клініці Варта направлення на УЗД щитоподібної залози від лікаря не обов’язкове. Діагностику можна пройти самостійно, особливо, якщо з’явилися певні симптоми:

 • слабкість, тремтіння кінцівок;
 • помітне збільшення розміру щитоподібної залози;
 • емоційна лабільність, схильність до апатії;
 • проблеми із пам’яттю, концентрацією уваги;
 • порушення сну, апетиту;
 • суха шкіра, випадіння волосся;
 • стрибки АТ;
 • збій менструального циклу;
 • пітливість, озноб;
 • аритмія;
 • різке схуднення чи набір зайвої ваги.

Показане УЗД щитоподібної залози під час вагітності, а також жінкам, які страждають на безпліддя або приймають гормональні контрацептиви. Крім того, скринінгове УЗД рекомендовано проходити кожні п’ять років, а людям старше 50 раз на два роки. Пацієнти ендокринологічного профілю проходять планову діагностику кожні 4–5 місяців. Не рідше двох разів на рік показано робити таку діагностику працюючим у шкідливих умовах або людям, що живуть в екологічно несприятливій зоні.

Протипоказання до УЗД щитоподібної залози

Ультразвукове дослідження не має протипоказань. Воно безпечне навіть у разі багаторазового сканування. Тому лікарі часто вважають за краще призначити УЗД щитоподібної залози дитині, вагітній жінці та пацієнтам інших вразливих категорій замість рентгенографії та КТ. Сприяє цьому й невелика вартість УЗД щитоподібної залози.

Підготовка до УЗД щитоподібної залози

Підготовка до процедури не потрібна. Єдиною рекомендацією є утримання від їжі протягом декількох годин до обстеження. Їжа ніяк не вплине на результат УЗД, але це дасть змогу уникнути блювотного рефлексу під час сканування з натисканням. Особливо актуальна діагностика щитоподібної залози натщесерце дітям та літнім людям.

Як проходить УЗД щитоподібної залози

Для проведення обстеження щитоподібної залози пацієнту пропонують лягти на спину, а під шию підкладають валик, що фіксує положення. Далі на шкіру наноситься спеціальний гель, по якому (з легким натисканням) лікар водить датчиком. Результати відображаються на екрані. Лікар фіксує всі дані, за якими буде складено опис.

Якщо виявлені на УЗД щитоподібної залози вузли, може бути проведена діагностична пункція визначення ступеня злоякісності утворення. Показанням до пункції для подальшої біопсії є виявлення підозрілих вузлів.

Тривалість УЗД-діагностики щитоподібної залози — від декількох хвилин до півгодини.

Розшифровка результатів УЗД щитоподібної залози

Отримані в результаті УЗД щитовидки дані дають змогу суттєво доповнити та уточнити інформацію, отриману ендокринологом під час огляду пацієнта (опитування, пальпація), та зіставити її з рівнем гормонів у крові.

У нормі УЗД щитовидної залози дорослої людини показує:

 • вага — 15–25 г;
 • товщину — 0,8–1,6 см;
 • довжину — 4–4,8 см;
 • ширину — 1–1,8 см;
 • об'єм — 18–23 мл.

Незначні перевищення норми спостерігаються у жінок на початку менструального циклу та часто спостерігаються в курців.

Робить висновок та розшифровку УЗД щитоподібної залози лікар. Документи можна отримати на руки в день звернення. Індивідуальні рекомендації можна отримати на консультації з ендокринологом.

Переваги УЗД щитоподібної залози в нашій клініці

Мешканцям мегаполісів досить складно знайти час для відвідування лікаря. Тому Клініка Варта проводить обстеження за попереднім записом, у зручний для візиту день і час. Клієнти можуть на особистому досвіді оцінити низку переваг діагностики в нашій клініці:

 1. Сучасне обладнання забезпечує чітку візуалізацію, що дає змогу встановити правильний діагноз і призначити адекватне лікування.
 2. Зрозумілий та інформативний висновок УЗД щитоподібної залози;
 3. Досвідчений сонолог виконує процедуру швидко, якісно та максимально комфортно для пацієнта.
 4. Лояльна цінова політика.

Ці фактори залучають у Клініку Варта в Голосіївському районі мешканців Києва, області та інших міст для проходження УЗД щитоподібної залози, відгуки з позитивним ухилом від пацієнтів, які пройшли дослідження, є вагомим підтвердженням високої якості наших послуг.

Лікарі

Звернення до лікарів Клініки Варта для проведення УЗД щитоподібної залози — це безпечно, інформативно та доступно за ціною. Досвідчені фахівці виявлять проблеми на ранньому етапі. Обстеження не надає негативного впливу на організм, тому зробити УЗД щитовидки у Києві в Клініці Варта можна за власним бажанням. Записатися на УЗД щитоподібної залози, щоб отримати якісне та недороге медобслуговування, зручно за телефоном та через онлайн-форму на сайті.

Часті запитання
Чи можна за допомогою УЗД визначити рак щитоподібної залози?

Так, можна. Підозра на рак щитоподібної залози є показанням до виконання такої діагностики. Щоб уточнити характер новоутворення, під контролем УЗ роблять пункцію підозрілого вузла. Отриманий внаслідок даної маніпуляції матеріал віддають на біопсію.

Чи можна робити УЗД щитовидки під час вагітності?

Так, можна. Ультразвукова діагностика є абсолютно безпечним методом обстеження в будь-який момент перебігу вагітності. Навіть у разі потреби пройти процедуру кілька разів за короткий проміжок часу. Зазвичай УЗД щитовидки призначають на консультації гінеколога під час постановки вагітної на облік.

Чи дозволяється робити УЗД щитоподібної залози дітям?

Так, дозволяється. УЗ-діагностика щитоподібної залози — це неінвазивна методика обстеження, яка виконується безболісно, ​​швидко та безпечно для організму. УЗД щитовидки дітям показана як при підозрілих симптомах, так і з метою раннього виявлення патології у разі проживання в несприятливих умовах.

Чому УЗД щитоподібної залози роблять натщесерце?

Діагностика щитоподібної залози проводиться з невеликим натисканням на цей орган. Нещодавно вжита їжа може спровокувати блювотні позиви під час процедури. Тому лікарі рекомендують проходити обстеження натщесерце, особливо пацієнтам похилого віку та дітям.

Ціни
УЗД щитовидної залози
Вiдгуки
Алексей
Солодовник Александр Владимирович, я благодарен вам за ваш профессионализм! Много лет прожил в экологически неблагоприятной области и этот факт отразился на моей щитовидке. Переехав в Киев, я решил первый раз обследоваться. Выбрал Клинику Варта и не прогадал. Врач очень внимательно отнесся ко мне, хорошо сделал УЗИ. Процедура прошла быстро. Александр Владимирович, буду еще обращаться по необходимости!
Кира
Почти год мне не могли поставить правильный диагноз по поводу нарушения цикла и множества других "прелестей". Я была очень раздражительной, плохо спала, страдала от скачков давления. Очередное УЗИ щитовидной железы, которое мне назначил гинеколог, я решила сделать в Клинике Варта. Как ни странно, ориентировалась на отзывы из интернета, так что может и мой кому-то поможет. Все хорошие отклики об этом месте оказались правдивыми. УЗИ проводил Солодовник Александр Владимирович. Он был очень внимателен, задавал много уточняющих вопросов, сканировал железу в разных положениях. Результаты я получила на руки сразу же. Все было очень подробно описано и у меня появился новый диагноз. Именно он оказался правильным! Теперь я прохожу лечение у эндокринолога, и оно мне помогает! Вот что значит правильная диагностика! Александр Владимирович, спасибо вам за все! Благодаря вам я начала правильное лечение и верю в его успешность! Если понадобятся еще анализы тоже пойду сюда!
Нина Александровна
Солодовник Александр Владимирович - это лучший врач по диагностике щитовидной железы! Попала к нему случайно, но благодаря его внимательности у меня вовремя выявили рак. Теперь я наблюдаюсь и лечусь у специалистов Клиники Варта. Тут применяется инновационная техника и работают очень опытные диагносты и онкологи. Благодаря их стараниям у меня есть шанс на выздоровление! Александр Владимирович, вы опытный врач и очень хороший человек! Ведь именно вам пришлось увидеть мою реакцию на диагноз. Вы сумели настроить меня на борьбу и успокоили. Я не забуду этого никогда! Пусть вам всегда улыбается удача, пусть ничто не омрачает вашу жизнь!
Юрий
Возникли проблемы с АД и сном. Мне назначили УЗИ я решил сходить на него в Клинику Вата на ул. М. Ломоносова, дом 33/43. УЗИ делал Солодовник Александр Владимирович. Диагноз поставили правильный. Клиника мне понравилась. Александр Владимирович, спасибо.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ