logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

Рентгенографія

Рентгенографія ― це медичний метод дослідження організму, його кісткових систем, суглобів, органів. Технологія полягає в проходженні через тіло рентгенівського променя, який відображає внутрішній стан всіх частин.

Обстеження рентгеном застосовують в області ортопедії, травматології, стоматології та для діагностики різних захворювань.

Рентгенографія в Києві в Клініці Варта допоможе пройти профілактичний огляд або обстежити органи і системи, які турбують.

Переваги
Конфіденційність оглядів
Сучасне обладнання
Висока кваліфікація фахівців
Психологічна підтримка
Індивідуальний курс лікування
Прийнятна вартість

Які існують види рентгенографії

Рентген працює на основі випромінювання, що проходить через організм. Частину таких випромінювань поглинають тканини, а інші потрапляють на цифровий детектор. Вони засвічують ці ділянки, і формується знімок з цінними діагностичними даними. 

 1. У медицині рентгенологічне обстеження за способом проведення процедури буває двох видів:
  • Оглядове ― рентгенографія виконується звичайним методом, без використання спеціальних контрастних речовин.
  • Контрастне ― рентген з контрастом застосовують, щоб обстежити будову внутрішніх органів ― стравоходу, шлунка, кишечника, найчастіше призначають при сечокам'яній хворобі, а також при захворюванні стравоходу, шлунка, кишкової непрохідності.
 2. За локалізацією рентгенографії виділяють панорамну, якщо потрібен криволінійний шар з певною глибиною, і прицільну ― для огляду конкретного органу.
 3. Методи обстеження також різняться за способом виконання:
  • Флюорографія ― це фотографування результатів з екрану.
  • Рентгенографія ― відрізняється пропусканням пучка випромінювання для отримання об'єкта на плівці.

Ці два методи бувають звичайними, і тоді їх результати зберігаються на плівці, або цифровими: сучасний цифровий рентген дозволяє зберегти інформацію на цифровому носії.

Використання цифрового рентгену дозволяє відправляти результати до інших клінік країни або якщо основне лікування пацієнт планує провести за кордоном.

Проходження того чи іншого виду призначає лікар-рентгенолог в залежності від ситуації. Може знадобитися обстеження грудної клітки при лікуванні органів дихання або простий рентген для щорічного профілактичного огляду. Також можуть направити пройти рентгенографію, якщо йде підготовка перед операцією або є підозра на перелом чи вивих кінцівок. Метод променевої діагностики застосовується для діагностики захворювань різних органів.

У залежності від спрямованості й місця проведення також бувають різні типи:

 • Мамографія. Ця цифрова рентгенографія проводиться з метою обстежити молочні залози ― контури, наявність патологій і ущільнень.
 • Рентгенографія грудної порожнини. Вона показує структуру легеневих полів, об'єм легенів, судинний рисунок, форми тіні аорти і серцевої тіні. Обстеження органів грудної клітки проводять для діагностики хвороб грудної клітки ― ателектазу легені, пневмонії чи коронавірусної інфекції, гострого і хронічного бронхіту, туберкульозу, травми ребер.
 • Рентген органів черевної порожнини. Такий рентген призначають, щоб визначити наявність вільного газу, газового міхура, тонкого, товстого кишечника, рівнів рідини або візуальних складок товстої кишки. Також для дослідження стравоходу на наявність тіней жовчних і молочних каменів.
 • Рентген шлунка. Проводиться для виявлення хронічних виразок, гастроптозу, гастростазу, гриж, новоутворень і чужорідних тіл.
 • Рентгеноскопія. Покаже гостру кишкову непрохідність, закупорки, спайкові хвороби та новоутворення тонкого і товстого кишечника на вихідному знімку.
 • Рентгенографія кісток і суглобів. Процедура необхідна при захворюваннях або травмах хребта, переломах або деформаціях кінцівок, хронічних або дегенеративних змінах суглобів.

Також рентгенологічне дослідження може призначатися в стоматології.

Показання до проведення рентгенографії

Показання до проведення рентгена включають:

 • травми кінцівок ― ніг, рук;
 • ушкодження плечей, куприка, черепа, ребер;
 • захворювання суглобів ― артрози;
 • дисплазію тазостегнового суглоба;
 • захворювання органів черевної порожнини;
 • отоларингологічне захворювання;
 • огляд легень при пневмонії;
 • порушення зводу стопи;
 • хвороби нирок;
 • хвороби хребта;
 • виявлення ущільнень при пальпації грудей;
 • втрату ваги або апетиту.

Рентгенолог призначить необхідний вид процедури з урахуванням клінічної картини і симптомів. Показання можуть ґрунтуватися на різних захворюваннях, які пов'язані з кістками, суглобами, головою, м'якими тканинами і внутрішніми органами.

Рентген: протипоказання

Рентген ― це певне навантаження на організм у вигляді випромінювання. Його рекомендується робити не частіше, ніж раз на рік для планового огляду або при необхідності. Також його використовують при постановці діагнозу у немовлят, у яких спостерігаються захворювання хребта або інші розлади. При такій частоті організм отримує мінімальне променеве навантаження і це не шкодить здоров'ю. Таке променеве навантаження протипоказане тільки вагітним.

Тому до протипоказань рентгена входять:

 • вагітність, особливо на ранніх термінах;
 • юний вік ― дітям до 14 років тільки за показаннями лікаря.

Дітям і вагітним рентгенологічні дослідження призначають при співвіднесенні необхідності дослідження і променевого навантаження.

Підготовка до рентгену

Для проходження рентгену слід пройти підготовку. Підготовка до рентгенографії ґрунтується на очищенні кишечника від вмісту, щоб отримати інформативний знімок. Очищення кишечника можна зробити проносним, якщо немає можливості поставити клізму. Методика буде залежати від особливостей процедури:

 • Для дослідження шлунка або пасажу барію по кишечнику необхідно утриматися від їжі перед процедурою, тому що її потрібно проводити натщесерце. 
 • При ірригоскопії не вживати три дні перед діагностикою продукти, що викликають метеоризм. Також ввечері напередодні рентгена роблять клізму. Подібних рекомендацій дотримуються при проведенні огляду таза і хребта, щоб гази не спотворювали результат.

При проходженні рентгену в Києві слід зняти всі металеві прикраси з досліджуваної області.

У деяких випадках для постановки діагнозу можуть знадобитися лабораторні аналізи і проходження таких досліджень, як КТ або МРТ.

Рентген

Як проходить рентгенівське обстеження

Щоб пройти рентгенографію, не потрібно докладати надмірних зусиль. Це досить проста процедура. Якщо це рентген черепа або рентген спини, то промінь спрямовують лише на цю зону. Інші органи не опромінюють. Їх прикривають просвинцьованим захистом.

Лікар-рентгенолог нашої клініки строго дотримується норм проведення та забезпечує безпечне виконання процедури. Все проходить безболісно і швидко: на те, щоб зробити знімок, потрібно кілька секунд.

На якому обладнанні роблять рентген

У медичному центрі Клініка Варта встановлені інноваційні апарати, які відповідають міжнародним стандартам. У нас ви можете зробити рентген на потужному діагностичному комплексі TOSHIBA RADREX-I, який дозволяє отримати максимально точні результати.

Ми проводимо дослідження цифровим методом, оскільки цифрове зображення більш надійне, і така рентгенограма зберігається в базі даних клініки.

Розшифровка результатів рентгенограми

Результати рентгена пацієнт отримує на місці: рентгенолог оцінює дані, оформляє висновок і описує клінічну картину. Розшифровка рентгена стає основою для подальшого лікування, тому її передають лікареві ― сімейному лікарю, терапевту або онкологу.

При проходженні простого планового огляду лікар-рентгенолог ретельно вивчить знімок, складе висновок і повідомить про наявність відхилень, якщо вони будуть виявлені, складе опис на основі отриманої розшифровки і проконсультує з усіх питань рентгенодіагностики.

Переваги рентгенографії в нашій клініці

У нашій клініці можна пройти профогляди і рентгенівську діагностику, щоб отримати точні та оперативні результати.

Переваги рентгенографії в Клініці Варта

 1. Використання сучасного обладнання для досягнення точних показників обстеження.
 2. Контроль і проходження обстежень під наглядом кваліфікованих лікарів, кращих експертів України.
 3. Конфіденційність оглядів.
 4. Психологічна підтримка при діагностиці та лікуванні.
 5. Ретельний огляд і підбір індивідуального курсу лікування, з урахуванням особливостей організму.

Наші фахівці проводять багато видів рентгену в Києві, включаючи дослідження з функціональним навантаженням для виконання рентгену шийного відділу хребта і тазостегнових суглобів. Також у нас можна зробити рентген дитині, але тільки за призначенням від лікаря.

Ціни

Ціна на рентген в нашій клініці відповідає якості пропонованих послуг, професіоналізму фахівців, а також залежить від виду процедури та зони обстеження.

Ознайомитися з прайсом ви можете на нашому сайті, а дізнатися подробиці можна, зателефонувавши до контакт-центру клініки. Оператори нададуть відповідь на всі питання і доберуть найбільш зручний для вас час прийому.

Лікарі

Рекомендуємо записатися на рентген до наших фахівців, щоб отримати компетентне обслуговування без черг. Дослідження проводить експерт-діагност, який виконає якісну рентгенографію і складе правильний висновок.

Зв'яжіться з нами або залиште запит на сайті, якщо у вас виникли додаткові питання або ви хочете зробити рентген в Києві за сучасною методикою.

Послуги та процедури

 • МРТ
 • КТ
 • Лабораторні аналізи
Часті запитання
Чи можна побачити пневмонію на рентгені?

Проведення оглядової рентгенографії легень та органів грудної клітки здебільшого дає змогу виявляти типовий розвиток пневмонії. Однак у разі атипового перебігу цього захворювання двомірні знімки не завжди дають змогу виявляти запальні вогнища, які можуть бути закриті тінями органів. У таких випадках для діагностики пульмонолог може призначати низку додаткових досліджень: УЗД і КТ легенів.

Чи можна робити рентген кілька разів поспіль?

Повторна рентгенографія повинна проводитися не раніше, ніж через 3 тижні після виконання останнього знімка. Частіше проведення процедури допустиме у виняткових випадках. Вона повинна виконуватися тільки за призначенням лікаря з перервою не менше 2 днів між знімками.

Що небезпечніше рентген або КТ?

Існує хибна думка, що променеве навантаження менше у КТ. На знімках комп’ютерної томографії виходить різна картина, оскільки під час цього візуалізуючого дослідження створюється пошарове зображення досліджуваної області або зони. У результаті для отримання більшої кількості знімків, які відтворюють тривимірну картину, під час КТ на хворого здійснюється вище променеве навантаження, але й інформативність цього дослідження набагато вища.

Чи можна робити рентген і КТ в один день?

Виконання КТ та рентгена в один день практикується в екстрених випадках (наприклад, у разі отримання травм, що загрожують життю) і тільки у разі особливої медичної необхідності.

Апарати, якими оснащена наша Клініка — низькодозові, й ризику отримання високої дози опромінення немає. Побоювання щодо переопромінення пацієнта були в ті часи, коли використовувалися апарати старого покоління. Там дійсно була висока доза.

Що буде, якщо часто робити рентген?

Рентген-апарат розповсюджує іонізуюче випромінювання, його передозування небезпечне для здоров’я та призводить до пошкодження цілісності ДНК і РНК ланцюжків. Саме тому у разі призначення рентгенографії лікар завжди враховує отриману протягом року дозу рентгенівського випромінювання. На думку ВООЗ, часті рентгенівські дослідження можуть надавати канцерогенний ефект. Імовірність виникнення негативних наслідків зростає лише з урахуванням отримання радіаційної дози за рік понад 50 мЗв або у разі отримання дози вище 10 рем протягом усього життя.

Ціни
Рентгенографія органів грудини в двох проекціях
Рентгенографія органів грудини в одній проекції
Оглядова рентгенографія черевної порожнини в одній проекції
Оглядова рентгенографія органів грудної порожнини в одній проекції
Рентгенографія грудного відділу хребта в двох проекціях
Рентгенографія грудного відділу хребта в одній проекції
Рентгенографія ключиці в двох проекціях
Рентгенографія ключиці в одній проекції
Рентгенографія кісток та суглобів в двох проекціях
Рентгенографія костей и суглобів в одній проекції
Рентгенографія кісток носу в одній проекції
Рентгенографія кісток тазу в одній проекції
Рентгенографія крижів та куприка в двох проекціях
Рентгенографія крижів та куприка в одній проекції
Рентгенографія крижово-здухвинних суглобів в одній проекції
Рентгенографія однієї анатомічної ділянки в спец.проекції
Рентгенографія приносових пазух в одній проекції
Рентгенографія органів грудної порожнини в двох проекціях
Рентгенографія поясничного відділу хребта в двох проекціях
Рентгенографія поясничного відділу хребта в одній проекції
Рентгенографія поясничного відділу хребта з функціональними пробами (чотири проекції)
Рентгенографія ребер в одній проекції (обзорна)
Рентгенографія тазостегнового суглобу в одній проекції
Рентгенографія черепу в двох проекціях
Рентгенографія черепу в одній проекції
Рентгенографія шийного відділу хребта в двох проекціях
Рентгенографія шийного відділу хребта в одній проекції
Рентгеноскопія органів грудної порожнини
Вiдгуки
Татьяна
Очень хочется сказать добрые слова в адрес врача рентгенолога О.Л. Белзецкой. Уравновешенная и внимательная, к тому же профессионал своего дела. Боль в груди мучила три недели. Семейный врач сказала, что никакого воспаления нет, она хрипов не слышит. Но боль не проходила, к тому же стала подниматься температура. Знакомые подсказали обратиться в клинику Варта. Здесь действительно установили, что со мной. И все благодаря Ольге Леонидовне. Спасибо ей большое. Оказалось, у меня воспаление легких. Лечение продолжу тоже в этой клинике.
Алла
Спасибо Ольге Леонидовне! В ней нет безразличия и равнодушия, так свойственного многим врачам. Спасибо ей за проведенное обследование. Конкретное и профессиональное описание моей проблемы.
Люба
Проходжу лікування у Стародубцевої Г.В. Чудова жінка, але сьогодні хочу подякувати ще одного лікаря клініки Варта - рентгенолога Ольгу Леонідівну Белзецкую. Робила у неї рентген грудей. Дуже тактовна, світла. Таких людей зустрічаєш нечасто. Спасибі клініці за професійних співробітників!
Наталья Сергеевна
От всей души хочу поблагодарить врача рентгенолога Белзецкую Ольгу Леонидовну за внимание, доброту, профессионализм и чуткое отношение к пациентам. Доктор выполняет свою работу на отлично. Побольше бы таких врачей.
Марина
Хочу выразить слова благодарности невероятно чуткому и профессиональному врачу - О.Л. Белзецкой. Отвечает на все вопросы языком, понятным далекому от медицины человеку. Ольга Леонидовна все объяснила, поддержала и дал уверенность в удачном исходе. Спасибо вам большое!
Олена В.
Я дуже рада, що потрапила на прийом до рентгенолога Ользі Леонідівні Белзецькой! Дуже професійно, без зайвих міркувань, швидко були зроблені всі необхідні дослідження. Маса рекомендацій. Дізналася для себе багато нового. Ольга Леонідівна рекомендувала через півроку пройти повторне обстеження. Постараюся потрапити тільки до неї. Величезне людське спасибі!
Малишева О.
Користуючись можливістю, хочу подякувати доктора О.Л. Белзецькую. Я звернулася до неї за консультацією з приводу незрозумілих для мені відчуттів в області грудної клітини. Відразу ж, після рентгена, отримала попередній діагноз, який підтвердився після призначених додаткових аналізів, досліджень і консультації з терапевтом Галиною Володимирівною Стародубцевою. Спасибі доктору і всьому персоналу клініки Варта!
Владимир
Выражаю благодарность О.Л. Белзецкой за индивидуальный подход, внимательное отношение и компетентность.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ