logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

Психоонкологія

Психоонкологія — це поєднання методик психології, соціології та онкології, які необхідні для надання більш якісної та всебічної підтримки пацієнтів, які зіткнулися з появою новоутворень і їхніх наслідків. Новий підрозділ медицини вийшов за рамки виключно лікування ракових захворювань, оскільки не тільки сам факт їхнього виникнення, а й ускладнення завжди позначаються на психіці хворого і його близького оточення. Психоонкологія вивчає не тільки вплив онкологічного захворювання на стан психічного здоров’я, але і враховує вплив соціальних взаємодій пацієнта з медичним персоналом, рідними і близькими, розвиток карценогенезу, появу когнітивних порушень, які супроводжують хіміотерапію та опромінення. Також цей порівняно новий підрозділ онкології вивчає принципи впливу плацебо і проблеми, пов’язані з його застосуванням або використанням сумнівних і небезпечних методик нетрадиційної або народної медицини.

Тому завдання фахівців із Клініки Варта полягає у швидкому знаходженні правильного підходу до ситуації, що склалася, і застосуванні прийомів для мінімізації психотравмуючих чинників, які мають негативний вплив на онкохворого і його близьке оточення.

Переваги
Індивідуальний підхід
Комплексне лікування
Психологічна підтримка
Супровід на всіх етапах
Конфіденційність
Доступність лікування

Коли й кому потрібен психоонколог?

Перше, що переживає людина, яка щойно дізналася про онкодіагноз, — стрес. Він може бути виражений у різному ступені, але навіть підозра на появу пухлини змушує хвилюватися й думати про переосмислення життя загалом. Процес зміни пріоритетів і придушення занепокоєння може виходити з-під контролю й затягуватися. Саме таким пацієнтам і необхідний онкопсихолог. Він допоможе позбутися стресового стану.

Психологічна допомога онкохворим необхідна за таких ознак деструктивного ставлення до хвороби:

 • погіршення якості сну;
 • думках про появу пухлини, які стають першорядними;
 • появи тривоги, фобій, підвищеної дратівливості, апатії, відчутті ходіння по колу, різких перепадів настрою й інших порушень психоемоційного стану;
 • уникнення спілкування з рідними і близькими;
 • боязні відвідування онколога або проведення діагностичних досліджень;
 • спробах звернення до нетрадиційної медицини;
 • відмову вірити в достовірність поставленого діагнозу;
 • нав’язливих спробах з’ясувати причину хвороби, що заважають процесу діагностики й лікування;
 • комплексах із приводу зовнішності або порушень у стані здоров’я після проведеного хірургічного лікування, хіміотерапії або опромінення.

Прийом психоонколога буває необхідний не тільки хворим, але і їхнім близьким. Членам сім’ї, друзям або найманому для догляду персоналу. Обговорення виникаючих питань із психоонкологом допоможе зорієнтуватися в тому, як найкраще організувати лікування й догляд за пацієнтом. Консультація фахівця дає змогу домогтися початку роботи в «одній команді» рідних і близьких людини з онкологічним захворюванням. Крім цього, допомога онкопсихолога допомагає усувати переживання, спричинені звісткою про хворобу і змінами в зовнішності, у загальному і психоемоційному стані здоров’я онкопацієнтів.

Відвідування консультацій психоонколога в Києві допомагає оптимізувати психологічне навантаження і виробити правильний часовий баланс між своїм повсякденним життям і клопотами щодо допомоги онкохворому. Робота з фахівцем дає змогу попередити психоемоційне вигорання й нервові зриви.

Особливо актуальна психологічна допомога онкохворим та їхнім родичам у разі необхідності паліативного лікування. Саме вони відчувають колосальне навантаження під час організації терапії, виборі лікувального закладу й лікарів, організації побуту, якщо допомога онкопацієнту надається вдома, а не в хоспісі.

Психологічна допомога родичам онкохворих не втрачає свою актуальність і в разі смерті рідної і близької людини. Ця складна і важлива частина роботи онкопсихолога допомагає пройти етап бідкання й почуття втрати. Оскільки не всі люди в сучасному суспільстві під час сильних переживань або після втрати звертаються за розрадою до релігії, саме психолог допоможе людині не залишитися на самоті зі своїм болем, вгамувати хвилювання й зуміти знайти емоційний ресурс для життя в змінених умовах.

Онкопсихолог допомагає усунути зайві переживання, направити їх у потрібне русло. Це означає, що допомога фахівця не призведе до нервового зриву, схожим з емоційним вигоранням медичного персоналу в тих онкологічних лікувальних установах, у яких не приділяють належної уваги цій важливій складовій організації роботи.

Фахівці Клініки Варта багато років займаються проблемами психоонкології, й отримана з їхнього боку допомога надається з максимальною тактовністю, дбайливістю й повагою по відношенню до людей, що переживають хворобу або смерть близької. Вони підкажуть відповідні слова для спілкування з онкохворим, а також допоможуть пацієнтам приборкати страх і хвилювання або вийти з деструктивного депресивного стану.

У чому полягає допомога психоонколога?

Консультація психоонколога базується:

 • на вивченні закономірностей дії психіки кожної конкретної людини;
 • на виконанні тестів для психодіагностики;
 • на консультуванні про особливості психологічного реагування на стрес онкохворого й людей, які беруть участь у його лікуванні та підтримці;
 • на навчанні навичкам релаксації й самопідтримки;
 • на аналізі ситуації, що склалася, під час спільних консультацій;
 • на досягненні вміння краще розуміти себе і звільненні від умовностей;
 • на корекції негативних стереотипів і блокуючої поведінки;
 • на виборі моделі поведінки для подолання завдань і проблем, що виникли;
 • на виявленні, аналізі та використанні слабких і сильних сторін людини;
 • на пошуку ресурсів для гармонізації відносин з оточуючими.

Психоонкологи Клініки Варта під час консультування онкохворих та їхніх близьких застосовують тільки підтверджені практикою психологічні знання. Уміння розуміти закономірності роботи людської психіки допомагає їм виробляти максимально прийнятну й ефективну тактику з урахуванням всіх нюансів захворювання і психологічного стану в кожній конкретній ситуації. Вони активно співпрацюють з онкологами нашого центру, і така командна робота суттєво підвищує прогнози щодо поліпшення психологічного стану хворого і його близьких.

Діагностика й лікування

Психологічна підтримка онкохворим

Обсяг надання психологічної підтримки онкохворим визначається результатами попередньої психодіагностики. Записатися на прийом можна на будь-який зручний час.

Психодіагностика проводиться за різними методами, і її головна мета спрямовується не тільки на вивченні особливостей клінічної картини виявленого онкозахворювання, а й персональних характеристик особи хворого і його оточення. Після отримання всіх даних лікар складає план майбутньої роботи.

Психотерапія в лікуванні раку насамперед спрямовується на психоедукацію онкопацієнтів і його оточення. Психоонкологу належить навчити хворого прийомам роботи над собою і своєю хворобою, виробити нову тактику в разі погіршення прогнозів або появі інших психотравмуючих ситуацій.

Навіть після завершення активного курсу лікування та реабілітації онкопацієнт може стикатися з новими переживаннями: зміною зовнішнього вигляду після хіміотерапії, опромінення, хірургічних вилучень, втрати фертильності, страхом рецидиву раку та ін. Саме на цьому етапі боротьби з пухлиною багато пацієнтів стикаються з розвитком екзистенціальної кризи або посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Ці реакції нормальні для пережитого стресу, але вони потребують обов’язкової корекції, а самому пацієнту необхідна кваліфікована підтримка й допомога.

Методи лікування, що застосовуються психоонкологом у Клініці Варта, можуть бути такими:

 • психоедукація;
 • психотерапія: індивідуальні та групові методики, НЛП тощо.

Доцільність призначення препаратів і застосування психотерапевтичних методів у Клініці Варта завжди визначається індивідуально для кожної людини, яка звернулася по допомогу.

У разі психологічного консультування робота ґрунтується на:

 • спільному аналізуванні проблемної ситуації (погляд під іншим кутом), допомоги в прийнятті рішень;
 • допомоги в усвідомленні своїх вчинків, думок і переживань, розпізнаванні своїх і чужих емоцій, контролі власних реакції, чутливості до себе і своїх потреб;
 • допомоги у формуванні життєвих цілей і усвідомленні глибинних прагнень і бажань;
 • формуванні вміння делікатно, але твердо відстоювати свою позицію, себе і свої межі, любити себе, своїх близьких і навколишній світ;

У разі групової психотерапії:

 • кожен учасник групи має підтримку інших учасників;
 • переживання кожного учасника пов’язані з глибокими переживаннями і проблемами у взаєминах (втрата, розставання, зміна умов життя, побуту, зміна роботи, бідкання про втрату й ін.);
 • на фоні загальних переживань відбувається пошук рішення;
 • можливість відволіктися від переживань про свою проблему;
 • є можливість побачити власну ситуацію з боку, більш повно, отримати максимальну користь із соціальної складової людських відносин.

Переваги психоонкології в нашій клініці

 1. Індивідуальний підхід.
 2. Можливість отримати лікування, всебічне обстеження, консультації і психологічну підтримку в стінах однієї клініки.
 3. Тактовність і повага до почуттів і переживань людини, яка звернулася по допомогу.
 4. Прийнятна ціна на консультацію психоонколога.
 5. Супровід на всіх етапах лікування онкології.

Лікарі

Звернутися до психоонколога в Києві можна в Клініці Варта. Це реальна можливість отримати швидку й ефективну допомогу від професіонала. Якщо у вас залишилися питання про надання допомоги хворому з раковим захворюванням або іншою пухлиною, дзвінок у Клініку Варта допоможе вам записатися до психоонколога, що приймає в Голосіївському районі міста, у зручний для вас час.

Вiдгуки
Илья Сергеевич
Уважаемая клиника Варта! Хочу сказать огромное спасибо всему персоналу, а особенно врачу психоонкологу Лисник Е.А. Когда в семье онкобольной, жизнь меняется для всей семьи. Когда жене поставили диагноз рак 12 перстной кишки, первое чувство - это отчаяние. Мы не знали куда бежать и что делать. и думаю, что сами не справились бы с этим отчаянием, поэтому и обратились к специалисту. Спасибо еще раз! А клинике благодарность, за то что у вас работают такие специалисты!
Надія
Висловлюю подяку всьому персоналу "Клініки Варта", і зокрема лікарю-психотерапевту Е. А. Лісник за чуйність, уважність і участь. Зараз проходжу хіміотерапію і одночасно відвідую групові заняття з псіхоонкологіі. Вони дійсно допомагають мені налаштуватися на позитивний результат, а спілкування з іншими відвідувачами курсів дають змогу і поза заняттями поговорити про страхи та побоювання - я знайшла і доброго друга. Катерина Анатоліївна, ви робите велику справу, спасибі вам величезне! Сил, терпіння на нас усіх, тепла та всього найкращого вам!
Ирина Олеговна
Хочу поблагодарить Лисник Е.А. , за Ваш труд и самоотдачу. Это очень хороший психотерапевт, специалист с большой буквы. Изначально, я отнеслась скептически, когда мне порекомендовали обратиться психотерапевту, после истерики в поликлинике, когда тебе озвучивают диагноз, как обухом по голове. Врач с первых минут приема расположил к себе. Сегодня пройдя курс, я готова если не ко всему,то по крайней мере трезво оцениваю ситуацию и понимаю что предстоит. Несмотря на это надеюсь на лучшее. Спасибо Вам огромное, Екатерина Анатольевна! Теперь у меня есть силы бороться и стремиться к выздоровлению.
Генадій
У моїй родині онкологія передається у спадок, тому не з чуток знаю, що це таке, і через що прийдеться пройти. Весь час до цього готувався, але коли тобі при проходженні профогляду ставлять діагноз, ти виявляєшся зовсім не готовий. Спасибі моєму другові, який відразу роздобув в інтернеті телефон клініки і записав мене на курс психоонкології. Це були й групові заняття, пару раз залучалися дружина і дочка. Психотерапевт не тільки допоміг підготуватися морально до найгірших діагнозів, а й підготував до всіх труднощів, які виникають при лікуванні. Спасибі Вам величезне, Катерина Анатоліївна, низький уклін за вашу працю.
Оксана
Екатерина Анатольевна! Спасибо вам огромное за то, что помогли мне пройти этот нелегкий путь нахождения себя во время болезни. Все люди разные и нельзя отчаиваться, все понимаю, но не было сил. Было просто страшно жить дальше. Вы замечательный человек!, а самое главное - высококвалифицированный специалист. Сегодня меня выписали - у меня ремиссия! И я понимаю, что да, лечение не закончено, и болезнь затихла, но я жива и могу многое сделать! Вспоминаю весь тот путь боли и трудности который я прошла, и даже не верится. Вы всегда поддерживали меня и все ваши советы принесли пользу! Спасибо вам огромное, дай вам бог здоровья!
Горбань В.Н.
Хочу висловити величезну подяку Катерині Анатоліївні Лісник за допомогу, лікування і підтримку. Я звернувся до неї за порадою онколога після поставленого діагнозу. Пройшовши курс психотерапії, я трохи змирився зі своєю хворобою, і у мене з'явилося бажання боротися і жити як можна довше. Вона допомогла мені розібратися у всіх тонкощах моєї хвороби. Катерина Анатоліївна кваліфікований, дуже уважний, грамотний лікар, вміє підібрати потрібні слова, в потрібний момент. У разі труднощів під час лікування я обов'язково буду звертатися тільки до неї. Всім, хто зіткнувся з онкологією, рекомендую не шкодувати грошей, адже в нашій ситуації головне настрій, тим більше в клініці "Варта" (вул. М. Ломоносова 33/43) ціни помірні. Лікарю красно дякую! Дай Боже Вам здоров'я!
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ