logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

Дедалі частіше до неврологів і травматологів звертаються пацієнти зі скаргами на болі в шиї або спині. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) є високоінформативним та достовірним методом діагностики медичних проблем хребетного стовпа. МРТ хребта у Києві у Клініці Варта допомагає лікарям докладно вивчити та проаналізувати структурні та функціональні особливості хребетного стовпа та хребців, міжхребцевих дисків, спинного мозку, суглобів та зв’язок, нервових закінчень та кровоносних судин.

Переваги
Сучасне обладнання
Висококваліфіковані лікарі
Точність діагностики
Безпечний та безболісний метод діагностики
Висновок за міжнародними стандартами
Доступні ціни

Види МРТ хребта

У хребетному стовпі виділяють кілька відділів хребта для магнітно-резонансної томографії. Це — шийний, грудний, поперековий, крижовий. Досить часто два останні відділи об’єднують в один попереково-крижовий відділ.

Магнітно-резонансна томографія спини проводиться без контрасту або з використанням контрастної речовини.

МРТ спини призначають у тому випадку, якщо попередні методи обстеження (рентгенографія, ультразвукове дослідження, комп’ютерна томографія) не дали однозначного результату або характер отриманих змін потребує уточнення та деталізації.

Зміни у структурах хребта супроводжуються збоями рухової активності, порушеннями діяльності внутрішніх органів, неврологічними симптомами. За результатами магнітно-резонансної томографії хребта лікар встановить причину відхилень та добере ефективний спосіб усунення проблеми.

Основні показання для МРТ хребта:

 • оцінювання анатомічних особливостей перед проведенням оперативного втручання;
 • травми, переломи спини;
 • підозра на наявність онкології;
 • скутість під час руху;
 • динамічний моніторинг захворювання в процесі лікування;
 • оніміння кінцівок, втрата їхньої чутливості;
 • м’язова слабкість;
 • передопераційна діагностика.

МРТ хребта з контрастом показана у разі наявності рубцевих процесів на хребетному стовпі після операції, інфікування, грижі дисків.

Захворювання, які визначаються за допомогою МРТ спини

 • Доброякісні та злоякісні новоутворення
 • Ішемія
 • Синдром Кліппеля-Фейля
 • Туберкульоз кісток і суглобів
 • Остеомієліт
 • Остеохондроз
 • Спондильоз
 • Остеоартроз
 • Розсіяний склероз
 • Аневризми
 • Сирингомієлія тощо.

Показанням для МРТ хребта є вроджені аномалії розвитку опорно-рухового апарату, запальні процеси, міжхребетні грижі та защемлення нервів.

Протипоказання для МРТ хребта

Протипоказання для МРТ хребта бувають абсолютними та відносними (рівень небезпеки визначає лікар).

Абсолютні протипоказання:

 • наявність металевих компонентів у тілі пацієнта (ортопедичні конструкції, феромагнітні імплантати тощо);
 • наявність кардіостимулятора, інсулінових помп та інших життєзабезпечувальних електронних пристроїв;
 • різко виражений больовий синдром;
 • виражені деформації хребетного стовпа, що заважають зайняти лежаче положення;
 • маса тіла, що перевищує 200 кг;
 • невідкладні стани, які потребують реанімаційних заходів (інфаркт міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу, сильні травми тощо).

МРТ хребта не проводять вагітним у І триместрі.

МРТ хребта з контрастом протипоказана особам з алергічними реакціями на контрастну речовину, а також пацієнтам із вираженими порушеннями роботи нирок.

До відносних протипоказань належать вагітність (після I триместру та до пологів), період лактації, наявність татуювань з металічною речовиною, психіатричні розлади, клаустрофобія. В цьому випадку МРТ призначається на розсуд лікаря.

Підготовка до МРТ хребта

Обстеження МРТ хребта не потребує спеціальної підготовки та може бути проведене в день звернення. Перед дослідженням необхідно зняти годинник, сережки, прикраси та інші металеві предмети, жінкам не можна користуватися косметикою. Одяг повинен бути зручним і вільним, без металевих елементів.

Процедура МРТ хребта не потребує відмови від вживання медикаментів чи особливого харчування.

Підготовка до МРТ хребта з контрастом полягає у відмові від їжі та пиття в день дослідження.

Як проходить МРТ хребта

Дослідження проводиться в положенні лежачи.

Щоб уникнути мимовільних рухів, тіло та кінцівки закріплюються спеціально призначеними для цього м’якими ременями.

За наявності бажання для нівелювання технічного шуму видаються навушники або беруші.

Тунель томографа оснащений системою зворотнього зв’язку. У разі появи дискомфортних та больових відчуттів, нудоти, сильного страху або нападу паніки пацієнт може одразу повідомити про це лікаря, який знаходиться в суміжній кімнаті, та процедуру буде зупинено.

Залежно від діагностованого відділу та виду МРТ хребта процедура займає від 20 до 60 хвилин.

МРТ хребта з контрастом

Контрастна речовина (препарат на основі солей гадолінію, іноді можуть бути використані й інші діючі речовини) вводиться у вену безпосередньо перед процедурою. Спеціальний апарат інжектор дає змогу вводити контраст у необхідні фази обстеження.

Дитяче МРТ хребта

У педіатричній практиці МРТ хребта призначають після досягнення малюком місячного віку.

Дослідження є абсолютно безпечним. Магнітне поле мінімально впливає на організм дитини, без шкоди здоров’ю.

Показання для МРТ хребта дитині:

 • судоми;
 • повторювані несвідомі стани;
 • прогресуючі погіршення слуху та/або зору;
 • ДЦП;
 • травми спини;
 • наявність новоутворень;
 • занепокоєння під час сечовиділення;
 • млявість;
 • відставання у розвитку;
 • передопераційна підготовка тощо.

Дитячий вік не належить до абсолютних протипоказань для проведення МРТ із використанням контрастної речовини. Якщо є загроза життю дитини, рішення про проведення томографії ухвалює лікарський консиліум.

Устаткування

У Клініці Варта МРТ здійснюється на томографі TOSHIBA Vantage Titan 1.5T.

Даний апарат для магнітно-резонансної томографії дає змогу проводити повний перелік діагностичних заходів, надаючи унікальну можливість — отримання дифузійно-зважених зображень високої якості всього тіла. І що найважливіше — це не вимагає потужного променевого навантаження на організм обстежуваного.

Для пацієнта особливо зручний великий простір усередині томографа, фактично цілковита відсутність будь-яких звуків від працюючого обладнання.

Расшифровка МРТ хребта

Розшифровує томограму хребта лікар-рентгенолог. Тільки після ретельного вивчення всіх отриманих зображень лікар надає висновок. Результати дослідження пацієнт отримує у вигляді роздруківки з описом та знімками, що також зберігаються на електронних носіях.

Отримані результати необхідно показати терапевту або іншому фахівцю, який дав направлення на МРТ.

Побічні ефекти

Небажані наслідки дослідження найчастіше виникають після проведення МРТ із застосуванням контрастної речовини. Деякі пацієнти скаржаться на запаморочення, нудоту, свербіж у місці введення речовини. Можливі шкірні висипання у вигляді кропив’янки. Зазвичай, усі негативні прояви проходять через 1–2 дні.

Переваги МРТ хребта в нашій клініці

 1. Сучасне обладнання, що дає змогу отримувати надточні зрізи.
 2. Висококваліфіковані лікарі-рентгенологи з багаторічним досвідом роботи.
 3. Точність діагностики, висока контрастна та просторова роздільна здатність зображення.
 4. Безпечний та безболісний метод діагностики.
 5. Висновок за міжнародними стандартами.
 6. Доступність ціни.

Лікарі

Уже сьогодні ви можете зробити МРТ хребта в Києві. У Клініці Варта створено всі умови для якісного та ефективного проведення МРТ. Клініка має у своєму розпорядженні сучасне обладнання, яке забезпечує точність діагностики та скорочує час сканування. Телефонуйте, за вказаним на сайті клініки номером, залишайте заявку, ми чекаємо на вас. Вибирайте для обстеження лише сучасні методи радіології, вони дають найточніший та необхідний для встановлення діагнозу результат.

Часті запитання
Чим відрізняється КТ від МРТ хребта?

Основною відмінністю між КТ та МРТ є принцип їхньої роботи, відповідно і різниця у результатах на знімках помітна. Основа роботи апарату МРТ — утворення високочастотного магнітного поля. На знімках МРТ чіткіше видно м'які тканини. У принцип роботи комп'ютерної томографії, як і рентгенографії, закладено використання іонізуючого випромінювання. Невеликі дози Х-променів мають здатність проникати крізь будь-які людські тканини. Чим щільніша тканина, тим краще вона видна на знімках. М'які та рідкі волокна майже безперешкодно пропускають рентгенівські промені.

Як часто можна робити МРТ без шкоди для здоров'я?

МРТ — це абсолютно безпечний та нешкідливий спосіб обстеження. Він допомагає безболісно виявити міжхребетні грижі і інші новоутворення. Проводити обстеження з допомогою МРТ допускається кілька раз в рік, але попередньо необхідно отримати консультацію терапевта.

Чи можна зробити МРТ хребта без направлення?

Звичайно, людина може звернутися за дослідженням МРТ без направлення лікаря, у разі, якщо вона точно знає, яку частину тіла чи орган потрібно обстежити. Зазвичай у направленні вказується передбачуваний діагноз, тому для якісної діагностики та виявлення причин захворювання краще звернеться до кваліфікованих фахівців.

Скільки триває МРТ хребта?

Обстеження однієї ділянки з допомогою МРТ триває 10-15 хв. Якщо потрібно обстежити кілька ділянок – час збільшитись. При цьому під час процедури потрібно лежати нерухомо, інакше картинка змажеться. Пацієнта попереджають заздалегідь і обговорюють час. У разі потреби хребет обстежують частинами.

Чи можна їсти перед МРТ хребта?

Процедура МРТ не вимагає спеціальної підготовки. Не варто міняти харчування перед процедурою, щоб не викликати дискомфорт у шлунку, що може завадити лежати нерухомо. Вживання медикаментів також не вплине на результати обстеження.

Фахівці
0
Лікар-рентгенолог другої категорії, радіолог
5
Лікар-рентгенолог, завідувач радіологічного відділення
0
Лікар-рентгенолог вищої категорії
Ціни
МРТ шийного відділу хребта
МРТ шийного відділу хребта з контрастуванням
МРТ грудного відділу хребта
МРТ поперекового відділу хребта
МРТ поперекового відділу хребта з контрастуванням
Вiдгуки
Любов
Після травмування в екстенному порядку потрапила у Клініку Варта бо ця клініка була найближче і добираться без пробок. Дуже вдячна дівчатам на рецепції, які зробили неможливе і взяли мене на мрт поясниці без черги по швидкій хоча по телефону дзвонив чоловік, а все булло в них зайняте майже на тиждень, а мені треба було понять чи треба госпіталізація. Бажаю Варті процвітання і дякую за людське відношення!!!
Ольга Семеновна
Проходила в ВАРТЕ мрт позвоночника. Что я могу сказать есть разница и в киевских клиниках. Если раньше было просто невыносимо лежать столько времени то в ВАРТЕ есть специальные подушки и под голову и под руки и проходить мрт позвоночника не так мучительно как обычно. Хорошо что хотя бы здесь уже если платишь такие деньги за мрт то тебя обследуют с комфортом.
Тетяна
МРТ хребта роблю у цій клініці вже втретє. Довго шукала в інтернеті де взагалі можна зробити мрт всього хребта, бо як мені пояснювали потрібна спеціальна програма яка зшиває зображення різних ділянок хребта в одну цілісну картину. Вибрала клініку Варта і не жалкую та і мого лікаря повністю задовольняє як описують. Ще дуже зручно, що диск віддають зразу ж, а описання можуть відправити на електронку і мені і лікарю, получається не треба їздити двічі.
Кирилл
После травмы спины мне приходится часто делать МРТ позвоночника, но так точно, как Горошенко Олег Владимирович снимки не описывал никто! В Клинику Варта мне посоветовал обратиться друг и не зря! Олег Владимирович, спасибо вам! Я надеюсь, что подробное описание с выявлением новых "находок" поможет провести правильное лечение и боли в спине пройдут.
Илья
Благодарен Горошенку Олегу Владимировичу за его опытность и правильный диагноз! Я уже давно лечусь по поводу онкологии. Онколог заподозрил наличие метастазов в позвоночнике и назначил МРТ позвоночника с контрастом. Обратился в Клинику Варта на М. Ломоносова, 33/43. Процедура была назначена на следующий день, что очень важно, так как медлить в моем случае нельзя было никак. Диагноз, к сожалению, подтвердился. Уверен, что результаты помогут врачам замедлить прогрессирование опухоли. Олег Владимирович, спасибо вам!
Нина
Я страдаю от межпозвонковой грыжи много лет и лечение дает лишь временный результат. Новая знакомая порекомендовала мне пойти в Клинику Варта, поскольку сама страдает от такого же заболевания. Я обратилась к врачу и мне назначили МРТ грудного отдела позвоночника. Томографию описывал Горошенко Олег Владимирович. Он смог выявить все особенности грыжи и это очень помогло моему врачу назначить мне правильное лечение. Теперь я пациентка этой клиники и очень довольна результатом. Олег Владимирович, спасибо вам за правильный диагноз и профессионализм!
Олег Николаевич
Обратился в Клинику Варта из-за частых болей в спине. Врач после осмотра назначил мне МРТ грудного отдела позвоночника. Процедуру проводил Горошенко Олег Владимирович. Мне поставили правильный диагноз и назначили лечение. Результаты есть. Олега Владимировича рекомендую всем. В клинику буду обращаться несмотря на высокие цены. Только тут я получил результат от лечения и это стоит любых трат!
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ