logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

Мамографія — це неінвазивний спосіб обстеження молочної залози з використанням рентгенівських променів.
Вважається безпечним та інформативним методом виявлення онкологічних змін в тканинах молочної залози, який дозволяє ефективно визначати характер і поширеність захворювання.

Мамографія в Києві — чудовий варіант для оцінки змін у жіночих грудях.

Переваги
Мамограф Hologic Lorad Selenia
Відсутність необхідності додаткових обстежень
Низьке променеве навантаження
Комфорт під час процедури
Висока кваліфікація фахівців
Безпека процедури

Що таке мамографія? 

Мамографія

Процес діагностики молочних залоз полягає в компресії органу у двох проєкціях та візуалізації тканини на рентгенівських знімках. При сучасному підході переважає цифрова мамографія, рідше зустрічається аналогова мамографія, обстеження на плівці. Слід розуміти, що мамографія — це не спосіб лікування захворювань, а дослідження, метою якого є виявлення онкологічних процесів.

Коли потрібно робити мамографію?

На ранній стадії захворювання тривожні симптоми можуть бути відсутні, тому з віком мамографічне обстеження потрібно проходити систематично. Обов'язково варто записатися на консультацію до мамолога, якщо виявлено ущільнення в грудях, з’явився біль або є виділення із соска. Водночас діагностика дозволяє виявити ранні злоякісні зміни молочних залоз як у жінок, так і у чоловіків.

Мамологічне дослідження, як і регулярне обстеження грудей, також потрібно проходити жінкам, які перебувають у групі ризику.

Ризик виникнення раку грудей зростає у жінок, які:

 • Ніколи не народжували — вагітність і годування грудьми створюють захисну дію для грудей.
 • Народили першу дитину після 35 років.
 • Перенесли мастектомію (операцію з видалення грудей) при онкології тощо.
 • Мають родичів 1-го ступеня споріднення (мати, бабуся або сестра), які страждали на онкологічне захворювання грудей або яєчників. Якщо є факти сімейних патологій, ризик розвитку хвороби в кілька разів вище.
 • Мали першу менструацію до 11 років, а останню — після 54 років. Естрогени тривалої дії можуть стимулювати розвиток раку грудей.
 • Досягли 40 років — в такому віці й старше щорічна діагностика молочної залози стає обов'язковою.

Графік вікових обстежень

 • До 40 років — УЗД грудних залоз; мамографія використовується для додаткового обстеження молочних залоз при підозрілих ехографічних знахідках.
 • Після 40 років — кожні 1–2 роки (якщо хтось із близьких родичів хворів на рак грудей — щорічно).

Мамографія: показання

Показаннями до мамографії можуть бути:

 • підозра на новоутворення;
 • відмінність форми лівої та правої грудей;
 • зміна розміру, форми або зовнішнього вигляду молочної залози;
 • болю в грудях;
 • виділення з соска;
 • зміни шкіри, лущення, втягнення певних ділянок;
 • контроль перед початком замісної гормональної терапії;
 • локалізація патологічних змін перед плановою операцією на грудях;
 • почервоніння молочної залози або її частини;
 • наявність втягнутого соска;
 • контроль після лікування пухлини грудей (хірургічне втручання, хімієтерапія або променева терапія).

Протипоказання до мамографії

Основне протипоказання до мамографії — вагітність. Радіація може негативно вплинути на розвиток плода. Не варто піддаватися дослідженню молочних залоз жінкам, які годують груддю.

Багатьох жінок хвилює питання, чи шкідлива мамографія, особливо за наявності існуючої пухлини. Багаторічні дослідження дають однозначну відповідь: доза радіації при аналоговій або цифровій мамографії не має негативного впливу на здоров'я жінки.

Підготовка до мамографії

На що звернути увагу:

 • В день обстеження не можна використовувати косметичні засоби та антиперспіранти (лосьйони, дезодоранти, пудру тощо) в зоні грудей і пахв. Це може ускладнити оцінку мамограми для лікаря і показати хибнопозитивні результати.
 • Важливо взяти з собою опис і результати попередніх обстежень грудей (УЗД, знімок, біопсію) і виписки з лікарні, якщо відбувалися будь-які операції на молочних залозах.
 • Мамографічне дослідження дозволить оцінити динаміку змін молочних залоз, тому під час обстеження пацієнтці слід розслабитися і дозволити, щоб фахівець розташував груди правильно. Напруга м'язів може ускладнити дослідження.
 • За наявності болючої частини треба повідомити про це рентгенолаборанта.
 • Варто запитати, коли й де буде отримана мамограма.
 • На обстеження найкраще приходити в зручному двокомпонентному одязі, щоб легше було роздягнутися до пояса.

Як проводиться мамографія?

Мамологічне дослідження

Мамографію треба проводити протягом перших 10 днів менструального циклу. Під час обстеження лаборант поміщає груди в потрібне положення на пластині обладнання. Потім груди стискаються іншою пластиною. Під час тесту технік буде поступово збільшувати тиск на груди. Це робиться для того, щоб:

 • було добре видно всю тканину органу;
 • щільність тканин була розподілена рівномірно;
 • в результаті легкого струшування зображення не розмивалося.

Обстеження можна проводити у двох положеннях: частіше стоячи та в похило-бічному положенні. Під час обстеження жінку можуть попросити змінити позу. Іноді під час процедури необхідно затримати дихання на кілька секунд, щоб усунути розмитість. Мамографія проводиться окремо для кожної грудей і триває не більше 1 хвилини.

Обладнання

У сучасному медичному центрі Клініка Варта використовується новітнє обладнання. Для комфорту пацієнтів і точної діагностики створений маморадіологічний діагностичний комплекс. Він складається з двох суміжних кабінетів. В одному з кабінетів розташована цифрова мамографічна система HOLOGIC SELENIA (USA), а в іншому — ультразвукова система експертного класу TOSHIBA Aplio XG — робоча станція лікаря-радіолога зі спеціалізованими моніторами для перегляду мамографічного зображення. Завдяки максимально зручному розташуванню кабінетів, лікар може відразу, якщо необхідно, провести додаткові мамографічні проєкції та прицільне УЗД в зоні інтересу або комплексне маморадіологічне дослідження — рентгенівську та ультразвукову мамографію.

Під час виявлення підозрілої ракової патології лікар-маморадіолог під контролем ультразвуку може відразу ж провести прицільну біопсію новоутворення на потрібній ділянці, а також встановити біопсійні кліпси, внутрішньопухлинні локалізаційні мітки з одномоментним рентген-контролем і провідники.

З огляду на сучасний мультимодальний підхід до виявлення злоякісної патології молочних залоз, крім стандартних методів візуалізації (рентгенівської та ультразвукової мамографії), існує можливість проведення МР-мамографії. Дослідження проводиться з динамічним контрастним посиленням і проведенням кореляції між трьома основними методами, які необхідні для виявлення раку молочних залоз, одним фахівцем і надання комбінованого маморадіологічного висновку.

Є також можливість проведення експертної маморадіологічної консультації за результатами мамографії з інших центрів і надання необхідних рекомендацій.

У Клініці Варта також проводиться трепан-біопсія (виключно коаксіальним способом — з використанням голки провідника, що зменшує больові відчуття під час маніпуляції й запобігає додатковій травматизації залози, що виникає при стандартній трепан-біопсії).

За бажанням пацієнтка може пройти біопсію в медикаментозному сні. Такий спосіб застосовується, щоб мінімізувати психоемоційне навантаження під час проведення маніпуляції, а також при алергічної реакції на анестетики.

Рентгенівський апарат — діагностичний комплекс TOSHIBA RADREX-i дозволяє проводити всі рентгенографічні дослідження в положенні лежачи й стоячи, а також виконувати рентгенографічні дослідження з функціональним навантаженням.

Результати мамографії на такому інноваційному обладнанні дозволяють отримати точні дані.

У пацієнток часто виникає питання про різницю між УЗД грудей і мамографією. В ультразвуку високочастотні звукові хвилі відбиваються від тканини грудей і збираються у вигляді луни для створення зображення. Отримане зображення дозволяє ультразвуковому сканеру визначити: це зображення є підозрілим утворенням чи нормальною тканиною грудей. Ультразвук чітко розрізняє великі утворення та кістозні утворення, заповнені рідиною (прості або складні кісти).

У молодих жінок переважає залозиста структура. Тому кращим рішенням буде проведення УЗД молочних залоз, що також безпечніше для вагітних пацієнток.

Що може показати мамографія? 

Мамографія — єдиний ефективний метод діагностики раку грудей. Він показує дуже високу чутливість і специфічність в цьому відношенні.

За допомогою дослідження можна візуалізувати окремі елементи органу:

 • жирову та залозисту тканину;
 • строму сполучної тканини;
 • вени;
 • шкіру;
 • соски;
 • велику і малу грудні м'язи;
 • аксилярні лімфатичні вузли;
 • підшкірну жирову клітковину;
 • імпланти.

Крім того, дослідження може показати патологічні зміни грудей, які ще не пальпуються, навіть невеликих розмірів. До них належать ознаки онкології й новоутворення, які можуть бути причиною болю в грудях.

Якщо на знімку виявляються великі вузлики та мікрокальцифікати, характерні для онкології, це допоможе врятувати життя багатьох жінок.

На жаль, ця діагностика не завжди допомагає визначити природу пухлини. Додатково під час консультації мамолог в деяких випадках може призначити провести УЗД грудей, на якому можна буде оцінити, чи є зміни доброякісними (кісти в грудях заповнені рідиною) чи скоріше злоякісними (тверде ущільнення).

Переваги мамографії в нашій клініці

Пройти мамографію в Клініці Варта слід через низку ключових переваг:

 1. Мамограф Hologic Lorad Selenia (США) — показує найдрібніші мікрокальцінати, навіть ті, розмір яких не перевищує 50 мкм. Якщо новоутворення невелике, прогноз одужання кращий.
 2. Після відвідування наших фахівців не будуть потрібні дорогі додаткові методи обстеження.
 3. Пацієнт отримує низький рівень променевого навантаження на організм.
 4. Ми забезпечуємо безпеку і комфорт завдяки сертифікованому обладнанню та професіоналізму наших фахівців.
 5. Під час мамографії на нашому обладнанні з'являється можливість виявляти дрібні, погано помітні пухлини молочних залоз, що необхідно для установки діагнозу на ранніх стадіях захворювання.

Записатися на мамографію можна за вказаним телефоном або на сайті клініки. 

Скільки коштує мамографія? 

Від періодичної мамографії у пацієнтки часто залежить не тільки стан здоров'я, але і тривалість життя. Водночас надійність і точність результатів забезпечується інноваційними можливостями апаратури й досвідом наших фахівців. До того ж істотну роль відіграють вік і стан пацієнтки. Ціна на мамографію вказана в прайс-листі клініки на сайті. А також пацієнтові буде зручно уточнити її, зателефонувавши за вказаними телефонами.

Лікарі

У Клініці Варта якісну діагностику проводять фахівці, що мають великий досвід роботи в мамографії. Для дослідження ми використовуємо апаратуру найвищої якості, яка забезпечує точну діагностику стану молочної залози. У нашій клініці ви можете не тільки зробити мамографію в Києві, а й пройти консультацію онколога і мамолога, які є авторами наукових робіт в цій галузі і які використовують свої знання на практиці. Звертайтеся до нас для професійної діагностики без черг.

Послуги та процедури

Часті запитання
Чи можна робити мамографію, якщо є імпланти?

Проводити мамографію у разі наявності імплантів молочних залоз можна. Цей стан не є протипоказанням для виконання процедури. Під час її проведення груди здавлюється вертикально та горизонтально, і тому перед її виконанням пацієнтка обов'язково повинна повідомити лікаря про присутність імплантів. Досвідчені рентгенологи знають, як проводити стиснення грудей для поліпшення видимості та збережуть цілісність імпланта.

Чи можна проходити мамологічне дослідження у разі наявності кардіостимулятора?

Імплантований кардіостимулятор може обмежувати мамолога під час призначення деяких діагностичних процедур, і жінка завжди повинна попереджати лікаря про його наявність. Від виконання МРТ таким пацієнткам доведеться відмовитися, але наявність кардіостимулятора не є протипоказанням для проведення такого дослідження, як УЗД молочних залоз або мамографія. Під час виконання УЗД лікар буде уникати направлення променя на корпус кардіостимулятора. Під час мамографії рентгенолог, який враховує наявність приладу, зафіксує місце його розташування та виконає безпечне для отримання знімків здавлювання грудей.

Чи впливає наявність імплантів грудей на результати мамографії?

Вплив імплантів на точність дослідження визначається лікарем під час огляду пацієнтки на консультації мамолога. Якщо імплант встановлений над грудним м'язом, то він може закривати деякі області залози. У разі встановлення імпланта під м'яз закрита зона буде незначною. У разі необхідності лікар може порекомендувати пацієнтці виконати такі додаткові методи діагностики, як УЗД або МРТ молочних залоз.

Чи можна робити мамографію під час планування вагітності?

Під час планування вагітності рекомендується проводити УЗД молочних залоз. У разі виявлення патологічних порушень або наявності скарг на стан грудей жінці після консультації гінеколога рекомендується проведення обстеження у мамолога, який може для уточнення діагнозу призначати виконання мамографії. Протипоказанням для проведення цієї методики мамологічного дослідження є вагітність. Однак до настання зачаття мамографію проводити можна.

У рідкісних випадках, коли користь перевищує ризик, — під час вагітності проводиться МРТ молочних залоз. Таке обстеження проводиться строго за показаннями лікаря-онколога.

Чи можна робити мамографію після рентгена?

Проводити мамографію та рентген інших органів не рекомендується в 1 день. Між проведенням цих рентгенівських методів повинно пройти не менше 2-4 тижнів. В особливо термінових випадках допускається виконання даних процедур з інтервалом в 2-3 дні.

Яке опромінення при мамографії?

Застосовувані для виконання цього виду діагностики цифрові мамографи скорочують інтенсивність опромінення. Під час цього мамографічного дослідження молочна залоза отримує низьку дозу опромінення до 0,4 мЗв.

У сучасному медичному центрі Клініка Варта використовується новітнє обладнання. Цифрова мамографічна система HOLOGIC SELENIA (USA) є золотим стандартом для безпечної та точної діагностики.

Фахівці
8
Лікар-радіолог
0
MD. Лікар-рентгенолог найвищої категорії. Завідувач відділення променевої діагностики клініки Варта.
Ціни
Мамографія обох молочних залоз у двох проекціях
Мамографія однієї молочної залози у двох проекціях
Комплексне мамографічне дослідження (мамографія та УЗД молочних залоз)
Вiдгуки
Ирина Станиславовна
В полном восторге! Реально квалифицированный персонал, с заботой отнеслись к моим проблемам. Это определенно клиника, которую стоит рекомендовать. Просто поразили возможности современного маммографа. Я смогла понять все полученные результаты. Спасибо большое, особенно в эти сложные времена, я благодарна за доброту и заботу врачей.
Марія Бондаренко
Хочу відзначити роботу лікаря-рентгенолога А.В. Гурандо. Уважний, коректний, добрий чоловік. І це не тільки моя думка. Проходжу у нього обстеження регулярно і всі пацієнти відзначають ввічливість і професіоналізм. Андрій В'ячеславович не просто знає, а й любить свою роботу! Спасибі за вашу працю і турботу!
Катюша В.
Всем рекомендую центр Клиника Варта. Обслуживание и подход к пациенту на высочайшем уровне профессионализма. Спасибо врачу за исчерпывающий сервис маммографии. Пользуюсь услугами периодически. Замечательные врачи, добрый и отзывчивый персонал. Рекомендую!
Надежда Георгиевна
Я искренне рекомендую обратиться в эту клинику. Врачи тщательно исследуют проблему грудей и расспрашивают до мельчайших подробностей. Здесь врач демонстрирует внимание и доброжелательность, что позволяет расслабиться и пройти обследование.
Алексєєнко Е.И.
На обстеження потрапила випадково, проходила профогляд і терапевт сказала, що в моєму віці (48 років) бажано пройти мамографію. Хочу висловити величезну подяку Андрію Вячеславовичу за увагу, доброту і професіоналізм. Якби не він, так би і пропустила розвиток пухлини, начебто доброякісна, але потрібно ще обстежитися. Записалася на консультацію до мамолога. Швидше за все знадобляться додаткові аналізи. Хочу сказати всім жінкам - не покладайтеся на "авось", краще перестрахуватися і зайвий раз прийти в лікарню. А всім співробітникам клініки бажаю міцного здоров'я і благополуччя!
Катерина Б.
На прийомі була на початку грудня. Залишилися дуже хороші враження, як від самої клініки, так і від медичного персоналу. Особливу подяку хочу висловити лікарю рентгенологу Андрію Вячеславовичу Гурандо. Врач детально пояснив, як буде проходити процедура, заспокоїв, що до нього направляють не лише з підозрою на рак і не варто завчасно панікувати. Загалом, вселив у мене впевненість, що все буде добре. Дякую за таке чуйне і людське ставлення!
Ядвига Леонидовна
Клиника, которую стоит рекомендовать! Врачи - профессионалы, а также приятный медперсонал. Каждый год прохожу профилактическое обследование груди и всегда ждет внимание и точная постановка диагноза. Стоит воспользоваться услугами этого центра, рекомендую женщинам с проблемами. Здесь вам все результаты разложат по полочкам.
Светлана Павловна
В клинике регулярно прохожу профосмотр и делаю рентген молочной железы. Ни разу не была разочарована. Рекомендую всем.
Елена П.
Меня просто поразило, после государственных медучреждений. Грамотный врач, вежливый и слушающий пациента и объясняющий необходимую информацию по диагнозу. Очень тщательно сделанное обследование, без спешки, точное описание и одновременно огромная культура, такт. К нему не страшно прийти и с реальной патологией.
Татьяна Семеновна
С полной ответственностью рекомендую клинику Варта. Очень конкретный и надежный персонал. Здесь работают настоящие специалисты. У меня не очень хороший диагноз, но врач здесь - великий человек. Он обсуждает результаты маммографии, и их влияние на организм. Тут я 2-й раз в жизни почувствовала, что имею дело с настоящим профессионалом, который знает, зачем он приходит на работу и как помочь пациенту. С ним можно честно и открыто разговаривать, спрашивать что угодно, если вы в чем-то не уверены. Рекомендую!
Nata Frank
В клинику мне посоветовала обратиться семейный врач. На рентген груди без проблем записалась по телефону. Никаких очередей, приняли строго по времени. Очень компетентный врач. После процедуры все объяснил, успокоил, что ничего сильно страшного нет, сказал, что мастопатия успешно лечиться, но на консультацию к маммологу и гинекологу все же надо обратиться. Спасибо всем сотрудникам Варты за отличную работу!
Тамара С.
В клинику обратилась, так как давно чувствовала какой-то дискомфорт в груди, но врачи в моей больнице ничего не находили. Хочу отметить, что встретили меня здесь очень хорошо, я бы сказала, даже по-домашнему. Я сразу записалась на маммографию. Процедуру проводил Андрей Вячеславович Гурандо. Слава богу, никаких новообразований не обнаружил! Спасибо, что избавили от подозрений, что у меня рак! Буду обследоваться дальше.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ