logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

КТ малого таза — це високоінформативний метод діагностики патологічних процесів органів малого таза. З його допомогою добре візуалізуються запальні та пухлинні процеси. КТ органів малого таза у Києві на томографі експерт-класу роблять у Клініці Варта. Дослідження проводять кваліфіковані фахівці у галузі променевої терапії з великим практичним досвідом. КТ ОМТ у нашій клініці можна зробити в зручний для пацієнта час, зокрема й уночі.

Переваги
Висока точність дослідження
Мультиспіральний томограф
Комфортні умови
Доступна вартість
Розшифровка результатів лікарями-експертами
Експертний висновок

Що показує КТ дослідження органів малого таза?

Комп’ютерне сканування дає змогу отримати точну інформацію про стан кісткової основи та внутрішніх органів області малого таза. За допомогою цього методу діагностики вдається отримати уявлення про вроджені патології, запальні процеси, особливості будови, розмір і розташування органів. На знімках КТ малого таза видно пряму кишку, сечовий міхур із кінцевими частинами сечоводів, передміхурову залозу, матку та придатки.

Дослідження дає можливість визначити глибоку клітковину таза та лімфовузли. У разі проведення КТ малого таза з контрастом одержують візуалізацію артерій та вен, що ведуть до досліджуваних органів. Висока точність та інформативність методу дає змогу отримати знімки пошарових зрізів, зроблених із дрібним кроком, що не залишить шансів пропустити найменші порушення. На знімках видно зони пухлинного росту, запальні процеси та інші патологічні зміни.

КТ малого таза: показання

 • різних травм (у цьому випадку скринінг поєднують із КТ черевної порожнини та нирок);
 • простатит;
 • розлади менструального циклу (якщо інші методи діагностики неінформативні);
 • біль у нижній частині живота невідомої етіології;
 • кісти яєчників або простати, абсцеси;
 • підозра на розвиток пухлинного процесу;
 • вроджені аномалії органів;
 • гострі хірургічні патології;
 • підозра на накопичення рідини в малому тазі;
 • метастази у лімфовузлах;
 • злоякісні новоутворення, зокрема з їхнім проростанням у сусідні органи та кістки;
 • підготовка до хірургічного втручання;
 • контроль результатів проведеної терапії чи операції.

КТ органів малого таза: протипоказання

Деякі пацієнти мають побоювання щодо використання рентгенівських променів під час проведення діагностики. У Клініці Варта використовують сучасне обладнання для проведення мультиспіральної комп’ютерної томографії, особливістю якої є низьке променеве навантаження.

При цьому МСКТ малого таза має низку протипоказань щодо введення контрасту:

 • бронхіальна астма;
 • тяжка форма ниркової або печінкової недостатності;
 • хвороби щитовидної залози;
 • вагітність та лактація;
 • алергія на йодовмісні препарати;
 • вага пацієнта понад 120 кг.

Рентгеноконтрастну речовину використовують для покращення візуалізації досліджуваних структур. Завдяки внутрішньовенному введенню препарат поширюється кровотоком, забарвлюючи судини та тканини. Він накопичується в органах із посиленим припливом крові, даючи змогу діагностувати патологічні вогнища. У деяких випадках проводять КТ органів малого таза без контрасту.

КТ органів малого таза: підготовка

Направлення на скринінг виписує лікар. Чоловікам перед дослідженням варто отримати консультацію уролога, жінкам показано консультація гінеколога. Для проведення сканування без контрастування не потрібна спеціальна підготовка. Якщо пацієнт має пройти КТ органів малого таза з контрастом, варто здати лабораторний аналіз на креатинін. Лікарю-рентгенологу потрібно показати направлення від лікаря, виписку з історії хвороби, результати раніше проведених досліджень (у разі їхньої наявності). За 2 години до сканування не можна їсти.

Як роблять комп’ютерну томографію органів малого таза?

Для виконання дослідження пацієнт приїжджає до клініки за 20 хвилин до призначеного часу. Після реєстрації його просять зняти одяг із металевими елементами та прикраси. Пацієнт приймає горизонтальне положення на висувному столі томографа. Під час комп’ютерної томографії органів малого таза необхідно лежати нерухомо. У деяких випадках можлива фіксація пацієнта за допомогою спеціальних ременів та подушок для забезпечення його повної нерухомості.

Під час проведення КТ малого таза з болюсним контрастуванням пацієнту на руку ставлять катетер. Препарат вводять через спеціальну систему за допомогою інжектора. Анестезіолог контролює дозування та введення контрасту, перебуваючи поруч із пацієнтом. Після цього рухливий стіл сканера поміщають у томограф. Рама апарату повинна бути на рівні тієї області тіла пацієнта, яку треба обстежити. У процесі сканування кільце томографа обертається навколо пересувного столу, пропускаючи рентгенівські промені через досліджувану область.

Лікар і медсестра під час проведення КТ перебувають у суміжному приміщенні та спостерігають за тим, що відбувається через спеціальне вікно. Пацієнт має можливість спілкуватися з лікарем через переговорний пристрій, вмонтований у сканер. Лікар може попросити затримати подих, щоби знімки вийшли максимально чіткими.

Скільки триває КТ органів малого таза

Тривалість дослідження залежить від особливостей його проведення. Якщо використовується болюсний контраст, процес займає трохи більше часу. Середня тривалість виконання сканування становить від 5 до 15 хвилин.

КТ органів малого таза: результат

Сканування дає змогу отримати чіткі знімки пошарових зрізів органів, що обстежуються, з мінімальним кроком. Зробити розшифровку КТ органів малого таза та виявити патологію може лікар променевої діагностики. У Клініці Варта результати томографії видають пацієнту через 24 години після дослідження. Їх можна показати лікарю для постановки точного діагнозу.

У нашій клініці працюють досвідчені лікарі-рентгенологи, які проводять дослідження на сучасному мультиспіральному томографі з мінімальним променевим навантаженням. Це дає змогу нам отримувати максимально точні дані томографії та проводити ефективну діагностику.

Переваги КТ органів малого таза в нашій клініці

 1. Сучасний мультиспіральний томограф Aquilion ONE фірми Toshiba на 640 зрізів. Він відрізняється великими діагностичними можливостями та дає змогу виконувати навіть найскладніші види досліджень. Перевагою апарату є можливість отримання тонких зрізів, відображення структури внутрішніх органів, побудова тривимірних моделей на екрані монітора та можливість оцінювання поширеності новоутворень.
 2. У нашій клініці працюють кваліфіковані вузькопрофільні спеціалісти з великим практичним досвідом. Лікарі Клініки Варта здатні вирішити найскладніші завдання у галузі діагностики та лікування онкологічних захворювань.
 3. Доступна ціна КТ органів малого таза.
 4. Зробити КТ органів малого таза можна навіть у нічний час.
 5. Ввічливість персоналу та психологічна підтримка пацієнта.
 6. Високий рівень сервісу та комфорту на всіх етапах діагностики та лікування.

Лікарі

Шукаєте медичний заклад, щоби зробити КТ органів малого таза у Києві? Бажаєте отримати діагностичні послуги високого рівня на сучасному устаткуванні? Фахівці Клініки Варта у Голосіївському районі проводять комп’ютерну томографію на високоточному апараті експертного класу. Дослідженням займаються кваліфіковані лікарі-радіологи із великим досвідом роботи. Щоби дізнатися вартість діагностики та записатися на КТ органів малого таза, зателефонуйте в наш контакт-центр або залиште заявку на зворотний дзвінок на нашому сайті.

Фахівці
0
Лікар-рентгенолог другої категорії, радіолог
2
Лікар-рентгенолог, радіолог
3
Лікар-рентгенолог, радіолог другої категорії
1
Лікар-рентгенолог, радіолог вищої категорії
Ціни
МЗКТ малого тазу
МЗКТ органів малого тазу з контрастуванням
Вiдгуки
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ