logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

КТ малого таза — це високоінформативний метод діагностики патологічних процесів органів малого таза. З його допомогою добре візуалізуються запальні та пухлинні процеси. КТ органів малого таза у Києві на томографі експерт-класу роблять у Клініці Варта. Дослідження проводять кваліфіковані фахівці у галузі променевої терапії з великим практичним досвідом. КТ ОМТ у нашій клініці можна зробити в зручний для пацієнта час, зокрема й уночі.

Переваги
Висока точність дослідження
Мультиспіральний томограф
Комфортні умови
Доступна вартість
Розшифровка результатів лікарями-експертами
Експертний висновок

Що показує КТ дослідження органів малого таза?

Комп’ютерне сканування дає змогу отримати точну інформацію про стан кісткової основи та внутрішніх органів області малого таза. За допомогою цього методу діагностики вдається отримати уявлення про вроджені патології, запальні процеси, особливості будови, розмір і розташування органів. На знімках КТ малого таза видно пряму кишку, сечовий міхур із кінцевими частинами сечоводів, передміхурову залозу, матку та придатки.

Дослідження дає можливість визначити глибоку клітковину таза та лімфовузли. У разі проведення КТ малого таза з контрастом одержують візуалізацію артерій та вен, що ведуть до досліджуваних органів. Висока точність та інформативність методу дає змогу отримати знімки пошарових зрізів, зроблених із дрібним кроком, що не залишить шансів пропустити найменші порушення. На знімках видно зони пухлинного росту, запальні процеси та інші патологічні зміни.

КТ малого таза: показання

 • різних травм (у цьому випадку скринінг поєднують із КТ черевної порожнини та нирок);
 • простатит;
 • розлади менструального циклу (якщо інші методи діагностики неінформативні);
 • біль у нижній частині живота невідомої етіології;
 • кісти яєчників або простати, абсцеси;
 • підозра на розвиток пухлинного процесу;
 • вроджені аномалії органів;
 • гострі хірургічні патології;
 • підозра на накопичення рідини в малому тазі;
 • метастази у лімфовузлах;
 • злоякісні новоутворення, зокрема з їхнім проростанням у сусідні органи та кістки;
 • підготовка до хірургічного втручання;
 • контроль результатів проведеної терапії чи операції.

КТ органів малого таза: протипоказання

Деякі пацієнти мають побоювання щодо використання рентгенівських променів під час проведення діагностики. У Клініці Варта використовують сучасне обладнання для проведення мультиспіральної комп’ютерної томографії, особливістю якої є низьке променеве навантаження.

При цьому МСКТ малого таза має низку протипоказань щодо введення контрасту:

 • бронхіальна астма;
 • тяжка форма ниркової або печінкової недостатності;
 • хвороби щитовидної залози;
 • вагітність та лактація;
 • алергія на йодовмісні препарати;
 • вага пацієнта понад 120 кг.

Рентгеноконтрастну речовину використовують для покращення візуалізації досліджуваних структур. Завдяки внутрішньовенному введенню препарат поширюється кровотоком, забарвлюючи судини та тканини. Він накопичується в органах із посиленим припливом крові, даючи змогу діагностувати патологічні вогнища. У деяких випадках проводять КТ органів малого таза без контрасту.

КТ органів малого таза: підготовка

Направлення на скринінг виписує лікар. Чоловікам перед дослідженням варто отримати консультацію уролога, жінкам показано консультація гінеколога. Для проведення сканування без контрастування не потрібна спеціальна підготовка. Якщо пацієнт має пройти КТ органів малого таза з контрастом, варто здати лабораторний аналіз на креатинін. Лікарю-рентгенологу потрібно показати направлення від лікаря, виписку з історії хвороби, результати раніше проведених досліджень (у разі їхньої наявності). За 2 години до сканування не можна їсти.

Як роблять комп’ютерну томографію органів малого таза?

КТ малого таза

Для виконання дослідження пацієнт приїжджає до клініки за 20 хвилин до призначеного часу. Після реєстрації його просять зняти одяг із металевими елементами та прикраси. Пацієнт приймає горизонтальне положення на висувному столі томографа. Під час комп’ютерної томографії органів малого таза необхідно лежати нерухомо. У деяких випадках можлива фіксація пацієнта за допомогою спеціальних ременів та подушок для забезпечення його повної нерухомості.

Під час проведення КТ малого таза з болюсним контрастуванням пацієнту на руку ставлять катетер. Препарат вводять через спеціальну систему за допомогою інжектора. Анестезіолог контролює дозування та введення контрасту, перебуваючи поруч із пацієнтом. Після цього рухливий стіл сканера поміщають у томограф. Рама апарату повинна бути на рівні тієї області тіла пацієнта, яку треба обстежити. У процесі сканування кільце томографа обертається навколо пересувного столу, пропускаючи рентгенівські промені через досліджувану область.

Лікар і медсестра під час проведення КТ перебувають у суміжному приміщенні та спостерігають за тим, що відбувається через спеціальне вікно. Пацієнт має можливість спілкуватися з лікарем через переговорний пристрій, вмонтований у сканер. Лікар може попросити затримати подих, щоби знімки вийшли максимально чіткими.

Скільки триває КТ органів малого таза

Тривалість дослідження залежить від особливостей його проведення. Якщо використовується болюсний контраст, процес займає трохи більше часу. Середня тривалість виконання сканування становить від 5 до 15 хвилин.

КТ органів малого таза: результат

Сканування дає змогу отримати чіткі знімки пошарових зрізів органів, що обстежуються, з мінімальним кроком. Зробити розшифровку КТ органів малого таза та виявити патологію може лікар променевої діагностики. У Клініці Варта результати томографії видають пацієнту через 24 години після дослідження. Їх можна показати лікарю для постановки точного діагнозу.

У нашій клініці працюють досвідчені лікарі-рентгенологи, які проводять дослідження на сучасному мультиспіральному томографі з мінімальним променевим навантаженням. Це дає змогу нам отримувати максимально точні дані томографії та проводити ефективну діагностику.

Переваги КТ органів малого таза в нашій клініці

 1. Сучасний мультиспіральний томограф Aquilion ONE фірми Toshiba на 640 зрізів. Він відрізняється великими діагностичними можливостями та дає змогу виконувати навіть найскладніші види досліджень. Перевагою апарату є можливість отримання тонких зрізів, відображення структури внутрішніх органів, побудова тривимірних моделей на екрані монітора та можливість оцінювання поширеності новоутворень.
 2. У нашій клініці працюють кваліфіковані вузькопрофільні спеціалісти з великим практичним досвідом. Лікарі Клініки Варта здатні вирішити найскладніші завдання у галузі діагностики та лікування онкологічних захворювань.
 3. Доступна ціна КТ органів малого таза.
 4. Зробити КТ органів малого таза можна навіть у нічний час.
 5. Ввічливість персоналу та психологічна підтримка пацієнта.
 6. Високий рівень сервісу та комфорту на всіх етапах діагностики та лікування.

Лікарі

Шукаєте медичний заклад, щоби зробити КТ органів малого таза у Києві? Бажаєте отримати діагностичні послуги високого рівня на сучасному устаткуванні? Фахівці Клініки Варта у Голосіївському районі проводять комп’ютерну томографію на високоточному апараті експертного класу. Дослідженням займаються кваліфіковані лікарі-радіологи із великим досвідом роботи. Щоби дізнатися вартість діагностики та записатися на КТ органів малого таза, зателефонуйте в наш контакт-центр або залиште заявку на зворотний дзвінок на нашому сайті.

Часті запитання
Як часто можна робити КТ органів малого таза?

Комп’ютерна томографія — рентгенологічне дослідження з високою інформативністю. Його використовують лише за медичним направленням лікаря, який співставив скарги та показання. При цьому враховується сумарна річна доза опромінення, отримана в процесі раніше проведених рентгенологічних досліджень. Профільні фахівці рекомендують робити КТ не частіше, ніж один раз протягом року. Якщо йдеться про серйозне захворювання, лікар може окремо оцінювати всі аспекти необхідності та виписувати направлення на сканування кілька разів на рік.

Чи можна зробити одночасно КТ органів малого таза та черевної порожнини?

Сканування ОМТ можна проводити разом із КТ черевної порожнини. Такий тип КТ є більш інформативним та дає змогу дослідити можливу наявність більшої кількості патологій. За допомогою одночасної діагностики можна виявити патології сечоводів або кишківника. Рішення про одночасне проведення обстеження двох зон приймає лікар.

Які аналізи необхідно здати перед проходженням КТ органів малого таза?

Якщо комп’ютерна томографія проводитиметься з болюсним контрастом, пацієнту варто здати певні лабораторні аналізи. До їхнього переліку належать: біохімічний аналіз крові, аналіз на креатинін та сечовину. У разі проведення КТ без розмаїття здавати аналізи не потрібно. Але всі дії повинні суворо контролюватись лікарем, який видає направлення на томографічне обстеження.

Які органи показує КТ малого таза?

КТ ОМТ дає змогу візуалізувати внутрішні області обстежуваних органів, їхню структуру, положення та стан. Сканування показує передміхурову залозу у чоловіків, матку та придатки у жінок. Також на КТ можна побачити лімфатичні вузли, кістки таза, сечовий міхур, пряму кишку. Під час проведення дослідження з контрастом візуалізуються судини та м’які тканини.

Фахівці
0
Лікар-рентгенолог другої категорії, радіолог
5
Лікар-рентгенолог другої категорії
Ціни
МЗКТ малого тазу
МЗКТ органів малого тазу з контрастуванням
Вiдгуки
Екатерина Валерьевна
Хочу оставить свой положительный отзыв о клинике Варта на улице Ломоносова 33/43. Перед операцией делала у них КТ органов малого таза с контрастом. Обследование прошло легко и быстро, без неприятных ощущений. Перед томографией сдала кровь на креатинин, пришла натощак с направлением от моего гинеколога. Мне рассказали о том, как будет проходить процедура. Объяснили, что если вдруг мне станет нехорошо, в томографе есть микрофон, и можно сказать о своем состоянии врачу. Очень приятно, что в клинике там беспокоятся о пациентах. Заключение по КТ мне выдали оперативно, как и обещали.
Дмитро
Мені довелося звернутися до клініки для проведення комп'ютерної томографії органів малого тазу. Мій уролог запідозрив у мене пухлину простати, тож вирішив провести додаткові обстеження. Клініка мені сподобалася: чисто, світло, гарні умови, процедура пройшла чудово. Лікарі та медсестри привітні, ввічливі. Ціни на КТ навіть нижчі, ніж у деяких державних медичних установах. При цьому якість і достовірність висновку у Варти набагато вища.
Лидия Н
Хорошая клиника, делала у них КТ малого таза уже 2 раза по назначению онколога. Всегда найдут место для записи, если нужно пройти обследование срочно. Цены на КТ адекватные, качество проведения и уровень оборудования как в европейских клиниках.
Валентин
Хочу висловити подяку лікарю-рентгенологу Витриховській Олександрі Михайлівні. Дуже дякую вам, лікарю, за людське ставлення до пацієнтів і за ваші високі професійні якості. Ще в жодній державній лікарні мене так не обслуговували, як у приватній клініці Варта. Відчуваєш, що лікареві не байдужий твій стан і що він намагається зробити для тебе якнайкраще. Дуже вдячний за це!
Елизавета Островская
В клинике Варта наблюдается мой отец. Мы очень довольны работой врачей и младшего медицинского персонала. Недавно папу направили на компьютерную томографию малого таза. Записали его на самое ближайшее время, как впрочем и на другие анализы. КТ выполнили очень качественно. Еще очень важно для таких больных как мой папа, что в клинике есть очень современный томограф с пониженным уровнем излучения.
Марк Андреевич
На КТ органов малого таза меня направил мой врач Юрий Евгеньевич Гиргасов. Он принимает в клинике Варта по Ломоносова 33/43. Я очень доволен своим врачом и полностью ему доверяю. На КТ записался тут же в Варте. Даже не было мыслей идти в другое место. Потому что я знаю, что в этой клинике все врачи и все оборудование направлено на работу с онкобольными. Поэтому результат томографии всегда получается очень точный, находят даже самые мелкие опухоли.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ