logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

У вас з’явилася жовтяничність шкіри та гіркуватий присмак у роті? Ви нещодавно перенесли вірусний гепатит? Провести інформативне обстеження у цьому разі можна з допомогою такого інноваційного способу діагностики, як еластографія печінки. Цей неінвазивний метод інформативніший, ніж звичайне УЗД та його результативність наближається до такої травматичної процедури, як біопсія. Виконати еластографію печінки у Києві в досвідченого спеціаліста та за допомогою апаратури експертного класу можна у Клініці Варта.

Еластографія печінки — це високоінформативний, безболісний і безпечний різновид ультразвукового сканування печінки, який дає змогу оцінювати еластичність печінкових тканин і виявляти ділянки фіброзу. Фіброскани печінки часто допомагають уникати виконання травматичної біопсії. Для проведення процедури пацієнту не потрібна госпіталізація та спеціальна підготовка. Обстеження займає лише 15–20 хвилин.

Переваги
Обладнання експертного класу
Висока кваліфікація спеціаліста
Комфорт під час процедури
Висока інформативність дослідження
Безпека та безболісність процедури
Прийнятна вартість

Показання до еластографії печінки

Еластографія печінки може призначатися у разі появи таких скарг та симптомів:

 • слабкість та зниження працездатності;
 • відсутність апетиту;
 • хронічна втома;
 • нудота та блювання;
 • гіркий присмак у роті;
 • часта діарея;
 • безпричинне зниження ваги;
 • жовтяничність слизових оболонок очей та шкіри;
 • висипання, свербіж та печіння шкіри;
 • лущення шкіри.

Еластографія рекомендується у разі підозри на такі захворювання, як:

 • Гепатити будь-якого генезу
 • Фіброз та цироз печінки
 • Синдром Жільбера
 • Жирове ураження печінки
 • Холангіт
 • Хронічні інтоксикації
 • Аутоімунні захворювання
 • Цитомегаловірус

Регулярне виконання еластографії рекомендується при хронічних патологіях гепатобіліарної системи, тривалому прийомі гепатотоксичних препаратів, паразитарних ураженнях печінки, раніше діагностованих ознаках збільшення органу та змінах його структури та функцій. Також еластометрія може призначатися людям, які входять до групи ризику щодо захворювань печінки. До них належать пацієнти з цукровим діабетом, патологіями ШКТ, ожирінням із метаболічним синдромом, захворюваннями серцево-судинної системи, алкоголізмом. Періодичність проведення ультразвукової діагностики фіброзу печінки визначається лікарем з огляду на особливості клінічного випадку.

У профілактичних цілях проводити еластографію щорічно рекомендується всім людям старше 35 років.

Протипоказаннями

Протипоказаннями до еластографії печінки є такі стани та патології, як:

 • асцит;
 • вага понад 180 кг.

Як підготуватися до еластографії печінки?

Правила підготовки до еластографії печінки нічим не відрізняються від підготовки до звичайного УЗД органів черевної порожнини:

 • останній прийом їжі має відбутися за 6–8 годин до дослідження;
 • еластографія виконується натщесерце;
 • перед процедурою не варто пити багато рідини.

Якщо пацієнт має результати раніше проведеної еластографії або інших досліджень печінки, їх потрібно взяти із собою. Вони допоможуть скласти динамічну оцінку перебігу захворювання.

Як проводиться еластографія печінки?

Еластометрія печінки в Клініці Варта виконується за допомогою спеціального апарату УЗД, який призначений для проведення еластографії зсувної хвилі печінки. За допомогою створюваних спеціальним датчиком зсувних хвиль показники еластичності та жорсткості печінкових тканин оцінюються з точністю, яка дорівнює результатам біопсії. Саме тому еластографія зсувної хвилі вважається золотим стандартом діагностики фіброзу печінки.

У день дослідження пацієнт приходить до спеціально обладнаного кабінету з направленням. Еластографія печінки виконується так, як і звичайне УЗД. Пацієнт роздягається до пояса та лягає на кушетку. На верхню частину живота наноситься силіконовий гель і встановлюється спеціальний датчик для діагностики печінки. Лікар виконує певні рухи та отримує необхідні дані, що відображаються на моніторі. Під час дослідження пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту. Після завершення процедури для складання заключення еластографії печінки фахівцю потрібно кілька хвилин. Результати дослідження видаються пацієнту на руки, відправляються на електронну пошту або лікарю.

Результати та розшифрування еластографії печінки

Розшифрування еластографії печінки проводить лікар функціональної діагностики. Під час дослідження різні ділянки органу з огляду на їхню еластичність підсвічуються різними кольорами. Ці дані допомагають фахівцю виявляти проблемні ділянки.

Наприкінці еластографії печінки результати вказують на ступінь фіброзних змін (SWE) тканин органу. Ці дані допомагають лікарю у постановці діагнозу. За потреби пацієнту призначаються додаткові методи діагностики.

Переваги еластографії печінки у нашій клініці

До переваг еластометрії печінки належать неінвазивність та безболісність процедури, висока точність, відсутність довгої підготовки та швидке отримання результатів. Самі результати необхідні для складання максимально ефективного плану лікування, оцінювання його ефективності та динаміки захворювання, добору противірусних засобів при гепатиті С, складання прогнозу патологій печінки.

У разі виконання еластографії у Клініці Варта гарантуються такі переваги:

 1. Проведення дослідження на інноваційному обладнанні експертного класу.
 2. Висока кваліфікація спеціаліста.
 3. Точність та висока інформативність дослідження.
 4. Комфортність процедури.

Лікарі

Ви хочете зробити еластографію печінки у Києві та отримати точні результати? Провести еластографію печінки та записатися на прийом до терапевта, гепатолога чи іншого фахівця можна у Клініці Варта в Голосіївському районі. Запис можна оформити, зателефонувавши за вказаним на сайті номером або заповнивши форму онлайн-запису або зворотного дзвінка. Оператори контакт-центру швидко дадуть відповідь на всі питання про еластографію печінки, ціну дослідження та доберуть зручний час для проведення процедури.

Часті запитання
Чи можна робити еластографію печінки під час вагітності?

Проведення еластографії не протипоказане під час вагітності. Але перед проходженням обстеження обов’язково потрібно побувати на індивідуальній консультації гінеколога.

Скільки триває еластографія печінки?

Еластографія печінки проводиться за 15–20 хвилин. Висновок дослідження складається відразу після процедури та видається на руки пацієнту.

Фахівці
8
Лікар гастроентеролог, лікар ультразвукової діагностики, лікар-терапевт вищої категорії
Ціни
Еластографія печінки (зсувної хвилі)
Вiдгуки
Геннадий
У меня лишний вес и есть заболевания печени. Мне назначили эластографию и я обратился в Клинику Варта. Процедуру проводил Солодовник Александр Владимирович. Он очень понравился мне как специалист - внимательный, вдумчивый, ответственный. Результаты получил сразу после обследования, ждать не пришлось. Теперь мне прописали лечение и уже вижу эффект от принимаемых препаратов и диеты. Александр Владимирович, обследоваться теперь я буду только у вас! Спасибо!
Влада
К сожалению, мои проблемы с наркотиками в молодости привели к заболеванию печени. Я обратилась в Клинику Варта для проведения эластографии печени, которую мне назначил мой гепатолог. Мне объяснили, как правильно подготовиться к обследованию. Подготовка очень простая. Солодовник Александр Владимирович быстро провел процедуру и составил заключение. Теперь мне назначат лечение. В клинику буду обращаться еще. Тут все очень классно продумано: очередей нет, уютно, чистота идеальная, очень доброжелательный персонал. Александр Владимирович, спасибо вам за внимательность и профессионализм!
Мария Ивановна
Я слежу за своим здоровьем и регулярно прохожу обследование для профилактики. У меня были некоторые проблемы с печенью и мне порекомендовали пройти эластографию. Записалась на процедуру в Клинику Варта, которая находится на М. Ломоносова 33/43. Обследование выполнял Солодовник Александр Владимирович. Это очень внимательный специалист и тактичный человек. Мне сразу выдали заключение, и я проконсультировалась с лечащим гастроэнтерологом. К счастью, опасения не подтвердились. Теперь я буду обращаться к Александру Владимировичу 1 раз в год и держать все на контроле. Клиника замечательная! Рекомендую!
Виталий
Солодовник Александр Владимирович, спасибо вам за качественное проведение эластографии печени! Я перенес вирусный гепатит В 2 года назад, но последствия остались. Я похудел, у меня оставался горький привкус во рту, часто страдал из-за тошноты, отсутствия аппетита и очень быстро уставал. Работоспособность очень ухудшилась и ходить на работу стало тяжело. Семейный врач порекомендовал провести эластографию и я обратился в Клинику Варта на ул. М. Ломоносова 33/43. Меня записали на прием и не пришлось долго ждать обследования. Мне объяснили, как правильно подготовиться к процедуре, чтобы анализы получились правильными. Обследование не вызывает боли и проводится как обычное УЗИ. Процедура не заняла много времени. Сразу после ее завершения я получил результаты и обратился к гепатологу. Мне назначили курс лечения, и я вижу результаты. Я благодарен Александру Владимировичу за его профессионализм и буду теперь периодически проводить обследование у него! Клиника тоже очень понравилась. Тут идеальный порядок!
Давид
Обратился в Клинику Варта по совету друга, который тоже страдает из-за болезни печени. Мне было нужно сделать эластографию печени. Обследование проводил Солодовник Александр Владимирович. Все понравилось. Результаты помогли назначить правильное лечение. Александр Владимирович, спасибо. Клиника неплохая, буду еще обращаться.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ