logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

Бронхоскопія ― це методика, що застосовується в пульмонології та торакальній хірургії. Вона необхідна для візуалізації стану внутрішніх стінок бронхів і виконання деяких діагностичних і лікувальних маніпуляцій. У медичній літературі ви можете зустріти ще одну назву цієї важливої діагностичної процедури ― фібробронхоскопія. Цей метод нешкідливий і безпечний при правильному виконанні та рідко викликає ускладнення. Бронхоскопію в Києві можна провести за допомогою сучасного обладнання і досвідчених ендоскопістів.

У Клініці Варта бронхоскопію легень проводять висококваліфіковані лікарі за допомогою бронхоскопу експертного класу. Цей метод діагностики застосовується в багатьох галузях медицини і необхідний для постановки діагнозу при різних захворюваннях, з якими доводиться стикатися в таких розділах медицини, як пульмонологія, торакальна хірургія та онкологія.

Переваги
Бронхоскоп експертного класу
Кваліфікований медперсонал
Висока точність результатів
Швидке проведення бронхоскопії
Безболісність
Прийнятна ціна бронхоскопії

Види бронхоскопії

У Клініці Варта для виконання цієї процедури застосовується бронхоскоп, який здатний виводити зображення на екран монітора комп'ютера. Ця система допомагає лікарям гранично точно розглядати патологічні зміни в стані внутрішньої поверхні бронхів. Відеобронхоскоп є міжнародним стандартом для обстеження хворих з патологіями легенів.

У Клініці Варта застосовується гнучкий вид бронхоскопії. Його виконують за допомогою фібробронхоскопу, що допомагає візуалізувати не тільки верхні, але і нижні відділи бронхів. Після отримання результатів фахівець зможе поставити правильний діагноз і визначити тактику лікування або динамічного нагляду за пацієнтом.

Показання до проведення процедури

Показання для бронхоскопії визначаються тільки під час консультації відповідного спеціаліста (пульмонолога або торакального хірурга). Вони можуть виявлятися під час огляду хворого і при виконанні інших методик діагностики (рентгенографії, КТ, МРТ).

Показання до бронхоскопії можуть проявлятися у вигляді різних станів, симптомів та їхніх комбінацій:

 • підозри на новоутворення: нічим не обґрунтований кашель протягом тривалого часу, кровохаркання, втрата ваги без видимих причин, нудота, блювота;
 • часто повторювані бронхіти і пневмонії;
 • підозри на туберкульоз (нічна пітливість, кашель, кровохаркання), патології бронхо-легеневих шляхів, пов'язані з негативними виробничими факторами;
 • видалення сторонніх предметів;
 • травми і опіки;
 • проведення біопсії.

При необхідності в Клініці Варта після фібробронхоскопії пацієнтові можуть бути призначені додаткові консультації торакального хірурга, онколога, фтизіатра та інших фахівців, а також проведення діагностичних процедур.

Протипоказання до проведення бронхоскопії

Абсолютне протипоказання до проведення бронхоскопії ― інсульт або інфаркт міокарда, перенесений менше ніж півроку тому.

Відносні протипоказання до бронхоскопії:

 • пароксизмальна тахікардія;
 • ішемічна хвороба серця;
 • аневризми аорти;
 • травми головного мозку, черепа, судин;
 • загальний важкий стан пацієнта та ін.

Підготовка до бронхоскопії

У день призначення процедури фібробронхоскопії пацієнтові можуть бути призначені додаткові аналізи або діагностичні процедури, після виконання яких лікар рекомендуватиме дотримуватися певних правил підготовки до дослідження.

Підготовка до бронхоскопії вимагає дотримання наступного режиму:

 • Останній прийом їжі ― легка вечеря напередодні процедури, до 21:00.
 • Прийом рідини слід припинити за 4 години до початку процедури.
 • У день дослідження: не снідати, почистити зуби, надіти зручний одяг, взяти із собою результати попередніх досліджень, що відносяться до діагностики органів дихальних шляхів.

Прийом препаратів, що приймаються регулярно, може коригуватися фахівцем, який призначає проведення бронхоскопії легень. Під час консультації слід обов'язково повідомити про це лікаря.

Як проходить бронхоскопія?

Для пацієнта, що проходить бронхоскопію, у Клініці Варта створюються максимально комфортні умови і гарантується відсутність болю і психоемоційних навантажень. Виконанням седації або загального наркозу після попередньої консультації займається досвідчений лікар-анестезіолог.

Проведення бронхоскопії виконується в наступному порядку:

 • Пацієнт лягає на стіл.
 • Анестезіолог вводить його в стан седації або загального наркозу.
 • Бронхоскоп вводиться, коли пацієнт уже не відчуває болю, і процедура проводиться абсолютно безболісно.
 • Під час бронхоскопії при необхідності проводяться різні лікувальні маніпуляції (видалення сторонніх предметів, забір тканин з патологічних осередків, бронхіального слизу, зупинка кровотечі).

Правильна підготовка до бронхоскопії покращує результативність дослідження і забезпечує повний комфорт і безпеку для пацієнта. Ця техніка проведення бронхоскопії (підхід до виконання процедури) допомагає лікареві-ендоскопісту провести детальне обстеження трахеобронхіального дерева. Проведення бронхоскопії триває стільки, скільки вимагає клінічний випадок.

Бронхоскопія, відгуки про яку є на сторінці сайту, у Клініці Варта проводиться досвідченими лікарями-ендоскопістами за допомогою обладнання експертного класу. Тому результати процедури будуть максимально точними, і їх можна буде отримати відразу після дослідження.

Обладнання

У Клініці Варта для виконання цієї діагностичної процедури застосовується бронхоскоп з відеосистемою Olympus BF-1TH190 (Японія). Якість зображення у форматі HDTV, збільшення інструментального каналу і технологія вузькоспектральної візуалізації NBI роблять обстеження більш детальним і дають можливість візуалізувати стан кровоносних судин.

Після виконання процедури бронхоскопії ендоскопічна система знезаражується за допомогою сучасного методу.

Ускладнення після бронхоскопії

Проведення бронхоскопії в Клініці Варта дозволяє мінімізувати ризик побічних ефектів. Завдяки досвіду лікарів і використання фібробронходуоденоскопа експертного класу, більшість пацієнтів не стикаються з їхнім виникненням.

Після процедури бронхоскопії іноді з'являються такі неприємні симптоми:

 • незначне оніміння ротоглотки;
 • відчуття грудки в горлі;
 • незначна ускладненість при ковтанні слини, кашель, відчуття нестачі повітря.

Прийом їжі після виконання бронхоскопії можна починати після повного усунення оніміння язика та глотки. Зазвичай ці відчуття проходять через 30-40 хвилин.

Незначні мікропошкодження слизової оболонки верхніх дихальних шляхів після бронхоскопії самоусуваються протягом 2-3 днів і не вимагають спеціального лікування. При появі сильного болю або інших дискомфортних відчуттів після проведення бронхоскопії необхідно звернутися до лікаря. При необхідності лікар призначить лікування.

Процедура седації або загальний наркоз при бронхоскопії виконуються досвідченими анестезіологами.

Результати і ефект

Результати бронхоскопії пацієнт отримує відразу після дослідження. При виконанні біопсії результати цитологічного або гістологічного дослідження видаються на руки після виконання аналізу. При необхідності їх можна відправити пацієнтові на вказану під час реєстрації адресу електронної пошти.

Техніка проведення бронхоскопії в Клініці Варта покращує точність і результати цього дослідження, оскільки для його виконання застосовується бронхоскоп з відеосистемою.

Переваги бронхоскопії в Клініці Варта

Бронхоскопія легень ― це процедура, яку краще провести саме в Клініці Варта з наступних причин:

 1. Застосування бронхоскопу експертного класу.
 2. Висока кваліфікація медперсоналу.
 3. Висока точність результатів.
 4. Швидке проведення бронхоскопії (10-30 хв.).
 5. Безболісність.
 6. Гарантія стерильності всіх комплектуючих бронхоскопу.
 7. Прийнятна ціна бронхоскопії.

При необхідності ендоскопіст може виконувати й хірургічні маніпуляції або біопсію. Зробивши бронхоскопію у нас, ви отримаєте високоінформативні дані про клінічну картину і знизите всі ризики процедури до мінімуму.

Відгуки про бронхоскопію від пацієнтів нашої клініки ви можете прочитати на нашому сайті.

Цінова політика

Бронхоскопія, ціна якої буде посильна для багатьох, допоможе вам вчасно виявити важкі і небезпечні патології бронхіального дерева. Вартість бронхоскопії відповідає високому рівню професіоналізму всього медичного персоналу клініки і описаним перевагам бронхоскопії, що дозволить отримати максимум вигоди від проведення процедури ― поліпшити своє здоров'я. Не слід відмовлятися від цієї важливої частини діагностики, оскільки саме вона нерідко є основним способом виявлення або усунення деяких патологій.

Лікарі

Зробити бронхоскопію легенів у Києві вам допоможуть досвідчені лікарі-ендоскопісти Клініки Варта. За допомогою сучасних методик і устаткування експертного рівня наші фахівці визначать можливі патології вашого організму і проведуть грамотну консультацію, після якої ви зможете (за потребою) почати лікування і повернути колишнє здоров'я.

Щоб записатися на прийом до фахівця і зробити бронхоскопію, зателефонуйте за вказаним телефоном або залиште заявку на зворотний дзвінок, і оператори контакт-центру Клініки Варта зв'яжуться з вами найближчим часом.

Послуги та процедури

Часті запитання
Навіщо бронхоскопія при пневмонії?

Бронхоскопія — найоптимальніший метод визначення ступеня запальної реакції у дихальних шляхах. Бронхоскопічне дослідження при пневмонії є ефективною процедурою, що дає змогу очистити дихальні шляхи хворого, який протягом тривалого періоду знаходиться на ШВЛ.

Чим можна замінити бронхоскопію?

Бронхоскопія дає змогу безпосередньо візуально вивчити внутрішню поверхню трахеї та бронхів. Тому повноцінної заміни цьому ендоскопічному дослідженню немає. Додатковим методом обстеження поряд з бронхоскопією можна вважати рентгенографію, комп'ютерну томографію — КТ органів грудної клітки (КТ легенів).

Чи роблять дітям бронхоскопію?

Проведення бронхоскопії дітям показане при такому переліку станів:

 • порушення прохідності бронхів;
 • асфіксія новонароджених;
 • наявність у бронхах сторонніх тіл;
 • порушення вентиляції легень;
 • наявність новоутворень у трахеї і/або бронхах;
 • захворювання бронхів і легенів нез'ясованої етіології;
 • легеневі кровотечі.

Крім того, бронхоскопію проводять при вадах розвитку бронхів для їх контрастного дослідження.

Чим небезпечна бронхоскопія?

Бронхоскопія — це безпечне дослідження за умови, якщо проводиться вона кваліфікованим ендоскопістом. Процедура призначається пульмонологом і проводиться після знеболювання та під контролем анестезіолога.

Можливі ускладнення бронхоскопії:

 • пошкодження стінки бронха;
 • кровотеча;
 • бронхоспазм;
 • пневмонія;
 • пневмоторакс;
 • алергічні реакції.

Фахівці
0
MD. Клінічний онколог. Онкохірург.
Ціни
Фібробронхоскопія діагностична
Вiдгуки
Дарина
В "Клініці Варта" я відчула дуже уважне ставлення! На процедуру бронхоскопії направив пульмонолог, попередньо пояснивши, для чого це потрібно і що вона дасть. Коли я висловила сумнів, що взагалі зможу це винести, як щось вводять через ніс, лікар розвіяв всі мої страхи. Дійсно, все проходило під знеболенням, цілком терпимо. Зате тепер точно знаю свій діагноз! Дякую за чуйне та уважне ставлення до пацієнтів!
Валентина
С клиникой Варта пришлось столкнуться не по благоприятному поводу (хотя в какую больницу бежишь с радостью? разве что в роддом). Год выдался очень тяжелым в плане болезней. Что ни месяц - то простуда. Кашлять начала постоянно. И кашель какой-то странный, поверхностный, но постоянный. Как будто хочешь откашляться и не можешь. Семейный врач успокаивала, мол это остаточные явления, само пройдет. Но не проходило... Сейчас многие болеют, и как-то в очереди одна женщина с таким воодушевлением рассказывала о клинике на Ломоносова, 33/43, что я решила попробовать обратиться туда. Записали и назначили прием очень быстро. Терапевт Стародубцева Г.В. сразу показалась мне достаточно компетентным специалистом. Назначила анализы и консультацию врача-пульмонолога. Сделали бронхоскопию. Как оказалось, что после всех инфекций развился эндобронхит. Одно радует, что не что-либо, гораздо страшнее этого. Одним словом клиника мне понравилась, лечится тоже буду здесь и по возможности всем советовать.
Олег
Мне в клинике Варта очень помог Алексей Сергеевич Опарин. Вся работа поставлена четко (сразу видно, что хирург). Именно он назначил бронхоскопию, а после все разложил по полочкам. Без операции, видимо не обойтись. Но Алексею Сергеевичу могу доверить не только свое здоровье, но и жизнь (без пафоса).
Ліза Мержинська
В онкоцентр Варта привезла батька для уточнення діагнозу. Коли нам сказали, що у нього рак, не повірили. Вирішили проконсультуватися у інших фахівців. За відгуками найбільше сподобалася ця клініка. Тут нам сказали, що потрібно провести бронхоскопію. Ми ще раніше чули, наскільки ця процедура неприємна і як довго потрібно на неї налаштуватися. Але все виявилося набагато простіше. У клініці після всіх необхідних аналізів нам запропонували місцеве знеболення, мол ви зовсім нічого не відчуєте. Та й сам бронхоскоп - тонка дуже гнучка трубка, яку в горлі практично не відчуваєш. Процедуру провели грамотно і безболісно, без будь-яких несприятливих наслідків. На наше щастя діагноз не підтвердився. Тепер з усіх питань, що стосуються здоров'я буду звертатися тільки сюди. Компетенція лікарів дає віру і впевненість у позитивний результат лікування.
Алла
Хочу поблагодарить врача, проводившего бронхоскопию. Подробно рассказал, как будет проходить процедура, успокоил и дал необходимый настрой. Процедура прошла быстро, заняла минут 7. Было немного неприятно, когда вводили аппарат, но в целом, вполне терпимо. Рекомендую эту клинику.
Богдан
Клиника оставила самые позитивные впечатления. Доброжелательные сотрудники, компетентные специалисты, которые умеют объяснять понятным языком все свои медицинские тонкости. Особая благодарность врачу Г.Ю. Мозговому за профессионализм, добросовестность и искреннее желание помочь. Нет очередей, нет атмосферы спешки, всё чисто и опрятно. Есть лечится, то только в такой клинике!
Юлія Володимирівна
Почитала відгуки ... Я б не сказала, що під час процедури взагалі нічого не відчуваєш. Певний дискомфорт все-таки є. Але іноді без бронхоскопії просто не обійтися, як, наприклад, в моєму випадку. Довго хворіла на пневмонію. Вже і рентген показував, що все в порядку, а кашель все одно не проходив. Змінила кілька антибіотиків, практично "посадила" шлунок, а результату - ніякого. Ось тоді вже і прийшла в клініку Варта. Тільки після бронхоскопії, коли взяли матеріал на дослідження, мені призначили ТТ лікування, яке стало допомагати. За що, звичайно, велике спасибі)).
Евгения Ковалёва
С “Клиникой Варта” мы уже практически “сроднились”, я ту постоянный пациент. Уже писала о клинике положительные отзывы, но не могу удержаться, чтобы не написать еще один. Пришлось проходить процедуру бронхоскопии. Я всегда до исследования пытаюсь найти информацию, что это такое, для чего делается и, конечно, отзывы. Начиталась такого, что волосы дыбом встали. Но сотрудники клиники знают, как успокоить ))) Оказывается сейчас эта процедура проводится под седацией и в самых тяжелых случаях занимает не больше 30 минут (в моем случае процедура продлилась минут 15). Так все и оказалось. Врач получил точную картинку и достоверные результаты, а я - диагноз и следующее лечение.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ