logo
 • Пн.-Пт.: з 8:00 до 21:00
 • Сб.-Нд.: з 9:00 до 18:00
logo

У вас з'явилися болі чи свербіння та печіння в області ануса? Чи бувають слизові або кров'янисті виділення? Ці та інші симптоми вказують на необхідність звернення до фахівців та проведення детальної діагностики. Виконати аноскопію у Києві можна в Клініці Варта, у якій працюють досвідчені проктологи і для обстеження пацієнтів застосовується сучасна техніка.

Аноскопія — це ендоскопічний метод діагностики, який виконується за допомогою спеціального приладу та дає змогу оцінювати стан поверхні слизової оболонки прямої кишки. Цей спосіб ефективно доповнює або замінює пальцеве дослідження, оскільки допомагає візуалізувати поверхню прямої кишки. Аноскопія показана для діагностики багатьох проктологічних захворювань та іноді може використовуватися для видалення деяких новоутворень та виконання інших лікувальних маніпуляцій.

Переваги
Інноваційне обладнання
Кваліфікований медперсонал
Гарантія стерильності
Висока інформативність
Індивідуальний підхід
Прийнятна ціна

Що таке аноскопія?

Аноскоп — це ендоскопічний прилад, який є трубкою з овальним наконечником, оснащеною волоконно-оптичною системою освітлення. Прилад вводиться через анус та допомагає детально візуалізувати внутрішні стінки прямої кишки. Аноскоп вибирається залежно від цілей процедури. Він може бути оглядовим чи операційним.

Завдяки аноскопії проктолог може детальніше оглядати стінки прямої кишки на глибині 10–12 см і виконувати деякі хірургічні маніпуляції. Саме тому стандартне пальцеве дослідження прямої кишки доповнюється виконанням цієї ендоскопічної процедури досить часто. Наприклад, промацування пальцем не завжди допомагає виявляти глибоко розташовані гемороїдальні вузли, а аноскопія при геморої дає точнішу картину.

Показання до аноскопії

Аноскопія за показаннями виконується для виявлення таких симптомів:

 • біль у спокої та під час дефекації;
 • свербіння, печіння та відчуття дискомфорту в області ануса;
 • виділення із прямої кишки слизового, гнійного або кров’янистого характеру;
 • відчуття стороннього предмета в прямій кишці;
 • порушення випорожнення: тонкий або стрічкоподібний кал, відсутність позивів тощо;
 • ознаки новоутворення в області ануса та прямої кишки;
 • контроль ефективності проведеного лікування.

У профілактичних цілях виконання аноскопії 1 раз на рік рекомендується всім людям старше 40–45 років, оскільки ризик появи новоутворень прямої кишки суттєво підвищується в цьому віці.

З лікувальною метою аноскопія необхідна для виконання таких маніпуляцій:

 • прицільне введення лікарських засобів;
 • коагуляція судин при геморої;
 • склеротерапія;
 • інфрачервона коагуляція;
 • латексне лігування геморою;
 • видалення поліпів.

Показання для проведення лікувальної процедури встановлюються після консультації проктолога.

Протипоказання

Аноскопія протипоказана у разі виявлення таких станів або патологій:

 • гострі запальні процеси в прямій кишці;
 • спазм сфінктера анусу;
 • гостра анальна тріщина;
 • рубцеві ураження, що спричиняють звуження анусу;
 • циркулярний тромбоз гемороїдальних вузлів;
 • останній триместр вагітності.

Як підготуватися до аноскопії?

Процедура рідко виконується без попередньої підготовки та проводиться тільки іноді тим пацієнтам, у яких за кілька годин до обстеження було випорожнення.

Стандартна підготовка до аноскопії полягає в очищенні кишечника від калових мас. Для цього пацієнту проводять очисну клізму за 2–3 години до процедури або призначають проносний засіб. Препарати для очищення кишечника та час їхнього прийому призначає лікар. Іноді рекомендується дотримуватися спеціальної дієти. Приймати сніданок на день дослідження дозволяється.

Важливою складовою підготовки до дослідження є психологічний настрій пацієнта. Перед призначенням процедури лікар пояснює хворому ціль її призначення та техніку виконання, навчає способам розслаблення. У разі дотримання рекомендацій фахівця дослідження переноситься максимально комфортно.

Як проводиться аноскопія?

Обстеження виконується в спеціально обладнаному кабінеті:

 • Пацієнт займає запропоноване лікарем положення: лежачи на боці з підтягнутими до живота колінами, лежачи на спині в спеціальному кріслі або зайнявши колінно-ліктьову позицію на кушетці.
 • Лікар виконує пальцеве дослідження та наносить гель із місцевим анестетиком для подальшого знеболювання процедури.
 • Проктолог наносить на наконечник аноскопа спеціальний засіб для легкого проникнення та вводить його в просвіт ануса.
 • Фахівець виконує огляд внутрішньої стінки прямої кишки для виявлення патологічних вогнищ. У разі потреби виконується забір біоматеріалу на аналіз або виконується біопсія виявлених новоутворень. Під час лікувальної аноскопії проводяться потрібні маніпуляції.
 • Після завершення процедури прилад акуратно видаляється й пацієнт може відправлятися додому.

У Клініці Варта дослідження виконується тільки досвідченими проктологами. Дізнатися, як переноситься аноскопія за відгуками пацієнтів, можна у відповідному розділі сайту.

Скільки триває аноскопія?

Тривалість процедури залежить від поставленої мети. Діагностична аноскопія займає трохи більше 5–10 хвилин.

Результати аноскопії

За результатами аноскопії може встановлюватися як попередній, так і остаточний діагноз. У разі необхідності пацієнту призначаються додаткові методи діагностики: біопсія з гістологічним аналізом, ректороманоскопія, колоноскопія тощо.

Дослідження допомагає виявляти:

 • Проктит
 • Проктосигмоїдит
 • Внутрішній геморой
 • Анальні тріщини
 • Поліпоз
 • Кондиломи
 • Стриктури анального каналу
 • Ректальні свищі та фістули
 • Хворобу Крона
 • Доброякісні та злоякісні пухлини прямої кишки

Лікувальна аноскопія допомагає усувати симптоми раніше виявлених захворювань.

Скільки коштує аноскопія?

Вартість процедури залежить від цілей її проведення. Дізнатись остаточну ціну можна після консультації спеціаліста.

Переваги аноскопії у нашій клініці

 1. Застосування інноваційного обладнання.
 2. Великий досвід роботи лікарів.
 3. Можливість провести діагностичну та лікувальну аноскопію.
 4. Гарантія стерильності.
 5. Висока інформативність.

Лікарі

Вам необхідно пройти аноскопію і ви шукаєте досвідченого лікаря? Записатися на аноскопію в Києві можна, зателефонувавши в Клініку Варта в Голосіївському районі за вказаним номером або заповнивши форму для зворотного зв’язку. Провести діагностику та лікування багатьох проктологічних захворювань можна в Центрі лазерної проктології клініки. Оператори контакт-центру швидко зв’яжуться з вами, нададуть відповідь на всі питання про аноскопію, ціну дослідження та запишуть вас на консультацію лікаря в зручний для вас час.

Часті запитання
Чим знеболюють при аноскопії?

Для знеболювання аноскопії застосовується гель з анестетиком. Він попередньо наноситься на наконечник аноскопа, і прилад вводиться тільки після початку дії препарату.

Чим відрізняється аноскопія від колоноскопії?

Колоноскопія — масштабніше дослідження й дає змогу оглянути весь товстий кишечник. Аноскопія допомагає візуалізувати лише нижній відділ прямої кишки.

Чи можна робити аноскопію без клізми?

Процедура рідко виконується без попередньої підготовки до аноскопії. Для очищення кишечника лікар рекомендує провести очисну клізму або призначає проносні препарати для внутрішнього прийому. Спосіб підготовки очищення кишківника перед процедурою вибирає фахівець.

Що можна їсти перед аноскопією?

Спеціальна дієта для підготовки до аноскопії призначається не всім пацієнтам. У деяких випадках лікар рекомендує за кілька днів до процедури прибрати з раціону продукти, які багаті на клітковину або сприяють надмірному газоутворенню.

Ціни
Вiдгуки
Лариса
Шамрай Дмитрий Викторович - это очень профессиональный, деликатный и внимательный проктолог! Я обратилась в Клинику Варта по рекомендации знакомой. Мне сделали обследование совершенно безболезненно. Аноскопия неприятная процедура, но этот врач старается, чтобы она прошла быстро и максимально комфортно для пациента. Если вам назначили такое обследование, то идите на прием к Дмитрию Викторовичу и вы избавитесь от страха перед проктологом навсегда!
Ольга И.
Шамрай Дмитрий Викторович, я благодарна вам за ваш профессионализм. После родов у меня появилась деликатная проблема, о которой не все могут сказать вслух. А со всеми этими хлопотами с малышом она ой как мешала((( Обратилась в Клинику Варта и не пожалела! Аноскопия прошла без болей и заняла всего 2 минуты! Дмитрий Викторович, спасибо вам за ваши золотые руки! И лечение назначенное уже помогает!
Владимир
Поход к проктологу малоприятное мероприятие, но я убедился в том, что многое зависит от врача. Я уже который год страдаю от геморроя. Обратился в Клинику Варта и попал на прием к Шамраю Дмитрию Викторовичу. Он мне сделал аноскопию без боли. И бывает же так... В поликлиниках процедура похожа на пытку больше и оставляет много негативных воспоминаний. Дмитрий Викторович, теперь я буду обращаться только к вам!
София
Шамрай Дмитрий Викторович - это лучший проктолог в Киеве! Он работает в Клинике Варта на улице Ломоносова 33/43. Мне делали аноскопию и это совсем не больно. Дмитрий Викторович, вы классный врач!
Ульяна
Я обратилась в Клинику Варта, которая находится на улице М. Ломоносова 33,43, когда у меня выявили рак прямой кишки. Проктолог - специальность деликатная и я очень стеснялась приема. Хорошо, что попала на консультацию к Шамраю Дмитрию Викторовичу. Это очень опытный врач. Он умеет расположить к себе пациента, очень внимательно расспрашивает о текущих жалобах. Врач очень бережно провел аноскопию и назначил мне другие процедуры. Теперь я прохожу лечение в этой клинике. Тут отличные условия: нормальные цены, нет очередей, комфортно, опытные врачи разных специальностей, вежливый персонал. Очень надеюсь, что смогу победить болезнь. У меня опухоль на начальной стадии и есть все шансы избавиться от нее. А Дмитрий Викторович замечательный врач. Он умеет находить нужные слова для поддержки, все понятно объясняет. Этого проктолога я могу рекомендовать всем!
Георгий
Обратился в Клинику Варта для профилактического осмотра на работу. По возрасту надо было пройти проктолога. Очень боялся осмотра, но Шамрай Дмитрий Викторович провел аноскопию совершенно без боли. Клиника в целом понравилась. Если появится необходимость, то буду обращаться еще. Дмитрий Викторович, спасибо вам.
Вiдгуки з фото
Залишити відгук:
Ваша оцінка:
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
phone
Допоможемо знайти лікаря
Ми вам передзвонимо найближчим часом
Подзвонити Замовити дзвінок
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Передзвоніть
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 067 000 00 00
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ